Aydın Gençlik Merkezi gençlere 15 Temmuz’u anlattı

Aydın Gençlik Merkezi, 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü etkinliklerine tüm hızıyla devam ediyor.Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 81 ilin gençlik merkezlerinde "Gençler Asla Unutmaz’’ sloganı...

Aydın 14.07.2017, 09:51
Aydın Gençlik Merkezi gençlere 15 Temmuz’u anlattı

Aydın Gençlik Merkezi, 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü etkinliklerine tüm hızıyla devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 81 ilin gençlik merkezlerinde "Gençler Asla Unutmaz’’ sloganı ile başlattığı 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Aydın’da tüm hızıyla devam ediyor. Aydın Gençlik Merkezi’ nin gerçekleştirmiş olduğu etkinlikler 15 Temmuz’ da Muğla’nın Marmaris ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konakladığı otele helikopterlerden ateş açılmasının ardından çıkan çatışmada şehit olan polis memuru Nedip Cengiz Eker’in ailesini ziyaret ile başladı. Duygusal anların yaşandığı ziyarette şehit polis memurunun babası Nihat Eker, gönüllü gençlere o kara geceyi anlattı. Gönüllü gençlerde şehit polis memurunun ailesine Aydın Gençlik Merkezinde ’’15 Temmuz Şehidi Nedip Cengiz Eker Köşesi’’ yapacakları sözünü verdi.

Aydın Gençlik Merkezi, etkinlikler kapsamında Köşk İlçe Müftülüğü bünyesindeki yaz okullarında eğitim ve öğretim gören gençler ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen ziyarette Aydın İl Müftülüğü Din Eğitimi Hizmetleri Şube Müdürü Halil İbrahim Uludağ tarafından köşklü gençlere "Bir Kahramanlık Destanı 15 Temmuz" konulu konferans verdi. Gerçekleştirilen konferans sonrasında Köşklü gençler 15 Temmuz Şehitleri Resim Sergisini gezme şansı buldu. Aydın Gençlik Merkezi tarafından gerçekleştirilen etkinlikler, Efeler ilçesine bağlı Dükkanönü Camisinde Yaz Kuran Kuran kursuna katılan yaklaşık 36 öğrenciye gerçekleştirilen ziyaret ile devam etti. Gerçekleştirilen ziyarette öğrencilere Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığının hazırladığı 15 Temmuz Şehitler filmi izletildi. Bunun yanı sıra öğrencilere Aydın Gençlik Merkezi tarafından yaz kuran kurslarına katıldıkları içinde tişört hediye edildi.

Etkinlikler 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü ‘’15 Temmuz Demokrasi Yürüyüşü’’ ve Aydın Atatürk Kent Meydanında gerçekleşecek olan ‘’15 Temmuz Demokrasi Nöbeti’’ ile sona erecek.
Yorumlar (0)
29°
açık