Aydın'da telefon dolandırıcısı yakalandı!

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde polis olduğunu söyleyip ilk kişiyi 35 bin euro dolandıran Hamit Altuney isimli şahıs ikinci bir kişiyi ise 40 bin Euro dolandırırken suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan Hamit Altuney isimli şahıs, polisteki işlemlerin ardından sevk edildiği mahkemede tutuklandı.

Aydın 20.10.2019, 18:50
Aydın'da telefon dolandırıcısı yakalandı!

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde Hamit Altuney isimli dolandırıcı, 4 Ekim'de bir kadını arayarak polis olduğunu ve dolandırılacağını söyledi.

35 BİN EURO DOLANDIRDI
Kadının bankadaki parasının sahte olup olmadığını kontrol etmek için çekmesini söyleyen kişi, daha sonra bu parayı kendisine getirmesini istedi. Bankaya giden kadın hesabındaki 35 bin Euroyu çekti daha sonra da kendisini polis olarak tanıtan kişiyle buluşup parayı teslim etti.  Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan kadın, polise gidip durumu anlatarak şikayetçi oldu. Polis şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. Çalışmada yapılan araştırma sonucunda şüphelinin Hamit Altuney olduğu belirlendi. 

BAŞKA BİRİNİ DE DOLANDIRMAYA ÇALIŞTI
Polis arama çalışmalarına devam ederken, Altuney yine birini arayıp, kendisini polis olarak tanıtarak aynı yöntemle dolandırmaya çalıştı. Bu kez dolandırılmaya çalışıldığını anlayan kişi durumu polise bildirdi. Polis, dolandırılmak istenen kişi ile bir plan yapıp, Altuney'in kendisini tekrar araması halinde istediği parayı söylediği yere bırakması istedi. Altuney'in bu kişiyi aramasının ardından adres belirlendi. Polis ekiplerince yapılan takip ile buluşma noktasında Hamit Altuney, dolandıracağı kişiden 40 bin Euroyu almaya çalışırken suçüstü yakalandı

TUTUKLANDI
Polisteki işlemlerin tamamlanmasının ardında bugün adliyeye sevk edilen Hamit Altuney çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Yorumlar (0)