Aydın Anadolu İHL öğrencileri hünerlerini bilim fuarında hünerlerini sergiledi

Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri yıl boyunca hazırladıkları bilimsel projelerini sergilediler. Okul Bahçesi’nde sergilenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında hazırlanan projeler, misafirler tarafından ilgiyle izlendi. Matematik, tarih,...

Aydın Anadolu İHL öğrencileri hünerlerini bilim fuarında hünerlerini sergiledi

Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri yıl boyunca hazırladıkları bilimsel projelerini sergilediler. Okul Bahçesi’nde sergilenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında hazırlanan projeler, misafirler tarafından ilgiyle izlendi. Matematik, tarih, coğrafya, sosyoloji, değerler eğitimi gibi farklı bilim dallarında hazırlanan 20 projenin sunumu öğrenciler tarafından yapıldı.

Okul Müdürü İbrahim Sevinir’in açılış konuşması ile başlayan fuar, öğrencilerin hazırladığı müzik dinletisi, sergi alanının gezilmesi ve çeşitli ikramların dağıtılması ile devam etti. Öğleden sonra ise öğretmen ve öğrenciler çeşitli oyunlarla doyasıya eğlendi.

Okul Müdür Başyardımcısı İbrahim Gelmiş, okulda bilimsel çalışmaların sürekli olarak teşvik edildiğini, düşünen, sorgulayan ve çözüm üreten bireyler yetiştirmenin bir ülkenin geleceği adına çok önemli olduğunun kaydederek emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.
YORUM EKLE