AK kadınlar şalvar giyip zeytin topladı

AK Parti Kadın Kolları Aydın İl Başkanı Seda Sarıbaş ve yönetim kurulu üyeleri, şalvar giyerek köylü kadınlarla birlikte zeytin topladı.AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Seda Sarıbaş, yaptığı açıklamada; “AK Parti Aydın Kadın...

AK kadınlar şalvar giyip zeytin topladı
AK Parti Kadın Kolları Aydın İl Başkanı Seda Sarıbaş ve yönetim kurulu üyeleri, şalvar giyerek köylü kadınlarla birlikte zeytin topladı.

AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Seda Sarıbaş, yaptığı açıklamada; “AK Parti Aydın Kadın Kolları İl Başkanlığı olarak Efeler ilçemizin Dağeymir Mahallesi’ni ziyaret ettik. Mahallelinin kapısını çaldık hal hatır sorduk. Ardından Mustafa Sevi ve ailesinin zeytin topladığını gördük. Şalvarlarımızı giydik ve bizde onlara yardım etmek için kolları sıvadık. Yüzyıllardır umudun ve barışın simgesi olan zeytin aynı zamanda efeler diyarı Aydın’ımızın en önemli geçim kaynaklarından biridir. Baharda açan çiçekleriyle gelecek yıl için bolluğu, bereketi hatırlatırken yaprağı dallarıyla da umudu ve barışı hatırlatır. Bizler bugün köydeki Kerime Teyzem, tarladaki Şerafettin Amcam olmak için geldik bizler onları dinlemek, onlar olmak için geldik! Her zaman yanınızda, yakınınızdayız. Tarladaki Mehmet Ağa’nın sözcüsü, Fatma Teyzemizin gözcüsüyüz” dedi.
YORUM EKLE