Adü Rektörlük Seçiminde İlk Ayak Tamamlandı

Adnan Menderes Üniversitesi (Adü) Rektör Adayı Belirleme Seçiminde En Yüksek Oyu Mevcut Rektör Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu Aldı.

Aydın 31.10.2014, 00:50 18.02.2015, 22:59
Adü Rektörlük Seçiminde İlk Ayak Tamamlandı

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektör Adayı Belirleme Seçiminde en yüksek oyu mevcut Rektör Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu aldı.
ADÜ Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ADÜ Rektör Adayı Belirleme Seçiminde oy verme işlemi saat 17.00 itibariyle tamamlandı. ADÜ’de rektörlük için mevcut Rektör Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Prof. Dr. Cavit Bircan, Prof. Dr. Alpaslan Gökçimen, Prof. Dr. Sabri Barutca, Prof. Dr. Mehmet Kamil Öcal, Prof. Dr. Mürsel Özdoğan, Prof. Dr. Sacide Karakaş, Prof. Dr. Orhan Karaca, Prof. Dr. Bakiye Uğur ve Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir ile Aydın dışından da Prof. Dr. Galip Bakır olmak için 11 isim yarıştı.

ADÜ bünyesinde il genelinde görev yapan 757 öğretim üyesinden seçimlerde 725 öğretim üyesi oy kullandı. Kullanılan oyların 711’i geçerli, 14 oy ise geçersiz sayıldı.Sandıktan çıkan sonuçlara göre ADÜ Rektör Adayı Belirleme Seçiminde en yüksek oyu 162 oy ile mevcut ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu aldı. Birincioğlu’nun ardından oy dağılımı ise şöyle oluştu: Prof. Dr. Cavit Bircan 100 oy, Prof. Dr. Mehmet Kamil Öcal 91 oy, Prof. Dr. Sabri Barutca 62 oy, Prof. Dr. Galip Bakır 61 oy, Prof. Dr. Bakiye Uğur 55 oy, Prof. Dr. Alpaslan Gökçimen 50 oy, Prof. Dr. Orhan Karaca 45 oy, Prof. Dr. Mürsel Özdoğan 39 oy, Prof. Dr. Sacide Karakaş 33 oy ve Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir 13 oy.
ADÜ Rektör Adayı Belirleme Seçiminde en yüksek oyu olan 6 adayın ismi YÖK’e gönderilecek.

Yorumlar (0)