Adü Öğrencilerinin Zeytini Sevdiren Sloganları Ödüle Layık Görüldü

Zeytindostu Derneği Tarafından Düzenlenen 1. Slogan Yarışması’Nda, Adü’Yü Temsil Eden Çine Meslek Yüksekokulu Zeytincilik Ve Zeytin İşleme Teknolojisi Programı Öğrencileri Cansu Duyar Ve Mine Ramazan Yarışmada Dereceye Girerek Büyük Başarı Elde Etti.

Aydın 11.04.2014, 13:02 18.02.2015, 23:00
Adü Öğrencilerinin Zeytini Sevdiren Sloganları Ödüle Layık Görüldü

Zeytindostu Derneği tarafından düzenlenen 1. Slogan Yarışması’nda, ADÜ’yü temsil eden Çine Meslek Yüksekokulu Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Programı öğrencileri Cansu Duyar ve Mine Ramazan yarışmada dereceye girerek büyük başarı elde etti.
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Çine Meslek Yüksekokulu Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Programı öğrencileri Zeytindostu Derneği tarafından düzenlenen 1. Slogan Yarışması’na katıldı. Zeytin ve Yemek Kültürü kategorilerinde yarışmadan başarıyla ayrılan Cansu Duyar ve Mine Ramazan dereceye girdi. ADÜ’lü öğrencilerden Cansu Duyar ‘Yaşamayı Seviyorum, Zeytinyağı Yiyorum’ adlı sloganıyla 1’inci, ‘Asırlardır Süren Aşk; Zeytinyağı’ adlı sloganıyla 3’üncü olurken, Mine Ramazan ise ‘Ömürlük Tat Zeytinyağı’ adlı sloganıyla 3’üncü oldu.

Yarışmanın Seçici Kurulu’nda ADÜ Çine Meslek Yüksek Okulu’ndan Öğr. Gör. H. Ayla Sarı, Mustafa Kemal Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Dilşat Başkonuş Konuşkan, Yapımcı Devrim Biltan, Yemek Kültürü İletişimcisi Hasan Acanal, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mücahit Taha Özkaya, Ziraat Mühendisi Murat Küçükçakır, Zeytindostu Derneği Başkan Yardımcısı Murat Çetin, Eski Kültür Bakanı Prof. Dr. Suat Cağlayan gibi isimler de yer aldı.
Kazanılan başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getiren ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, “Zeytin ve zeytinden elde edilen ürünlere olan farkındalığı artırmak, hedeflenen amaç doğrultusunda olumlu algısını pekiştirmek ve tüketimi teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen yarışmada dereceye girmeye hak kazan öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)