ADU Lösev Topluluğu öğrencilerinden anlamlı etkinlik

Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında Efeler Atatürk Kent Meydanı’nda bir araya gelen ADÜ Lösev topluluğu Lösemili çocuklar için 30 dakikalık maskeli oturma eylemi gerçekleştirdiler.ADÜ LÖSEV Topluluğu farkındalık yaratmak için yüzlerine...

ADU Lösev Topluluğu öğrencilerinden anlamlı etkinlik
Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında Efeler Atatürk Kent Meydanı’nda bir araya gelen ADÜ Lösev topluluğu Lösemili çocuklar için 30 dakikalık maskeli oturma eylemi gerçekleştirdiler.
ADÜ LÖSEV Topluluğu farkındalık yaratmak için yüzlerine maske takarak sessizce etkinliklerini düzenlediler. Çevreden geçenlerin dikkatlerini üzerlerine çeken topluluk, vatandaşlar tarafından taktir gördü. ADÜ Lösev Topluluğunun düzenlemiş olduğu etkinliğe Aydın Gençlik Merkezi destek verdi.
Adnan Menderes Üniversitesi LÖSEV Topluluğu Dönem Başkanı Gamze Karaçamur, topluluk adına yaptığı açıklamasında, Lösemili çocukların tedavileri için maddi ve manevi desteğin hiçbir zaman eksik edilmemesi gerektiğini ifade ederek,” 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla bizlerde Adnan Menderes Üniversitesi LÖSEV Topluluğu olarak farkındalık yaratmak için bugün kent meydanında toplanarak onların yanlarında olduğumuzu göstermek istedik. Topluluk üyeleri olarak burada maskelerimizle birlikte oturacağız. Amacımız lösemili çocukların maskelerini hastalık bulaştırmamak için değil, dışarıdan gelebilecek mikroplardan korunmak için taktıklarını göstermek istiyoruz. Lösemini değil iyilik bulaşır. Lösemili çocuklarımızın tedavileri için elimizden geldiğince onlara destek olalım. Onların hayata tutunabilmesi ve mutlu olabilmesi için gerekli her türlü desteği onlara verelim. Lösemili bireylerin en büyük sıkıntısı yalnız kalmaları ve yardım bulamamalarıdır. Eğer ki destek olunup, moral verilirse lösemiyi daha çabuk yenebilirler. Biz buna farkındalık oluşturmak için böyle bir etkinlikle gerçekleştirdik. Bu konuda herkesten destek ve duyarlılık bekliyoruz Gözümüzdeki maskeleri çıkarıp lösevi fark edelim ve lösemini çocukları unutmayalım” dedi.
LÖSEV Topluluğunun düzenlemiş oldukları etkinliğe destek olmak için gelen Aydın Gençlik Merkezi Gençlik lideri Handan Dinçer Aslaner ise,”Bizde LÖSEV haftası doğrultusunda bu etkinliğe ve topluluğunu desteklemek için buradayız. Lösemili çocukların yanlarında olduğumuzu bir kez daha göstermek istedik” diye konuştu.
YORUM EKLE