97 yaşındaki Mehmet dede ADÜ’de sağlığına kavuştu

Aydın’da 97 yaşında kalp krizi nedeniyle Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne başvuran Mehmet Özkan, başarılı bir koroner girişim işlemi ile sağlığına kavuştu.ADÜ Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim...

97 yaşındaki Mehmet dede ADÜ’de sağlığına kavuştu
Aydın’da 97 yaşında kalp krizi nedeniyle Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne başvuran Mehmet Özkan, başarılı bir koroner girişim işlemi ile sağlığına kavuştu.

ADÜ Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ufuk Eryılmaz tarafından gerçekleştirilen anjiyo işleminde ,hem sağ hem sol koroner kalp damarlarına stent yerleştirilen hasta şifa buldu. Hasta Mehmet Özkan, ADÜ personel ve hekimlerinden çok memnun kaldığını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

En büyük arzusu şehit babasının mezarını görmek
1921 yılında Kurtuluş Savaşı’nda Kırmızı Tepe Cephesi’nde babasını kaybettiğini ve ölmeden önce tek arzusunun babasının mezarını görmek olduğunu belirten Özkan, duygusal anlar yaşadı. 97 yaşında hem sağ hem sol koroner damarları tek seansta açıldı. Yrd. Doç. Dr. Ufuk Eryılmaz, “97 yaşındaki hastamızı, aynı zamanda bir şehit oğlunu, hem sağ hem de sol kalp damarlarını açmak yoluyla ayağa kaldırmak bizim için çok gurur verici bir mutluluk oldu” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE