75 yaşında okuma yazma öğrendi

Koçarlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün düzenlediği öğrenme şenliklerinde, 75 yaşında okuma yazma öğrenen Fatma Çağıl ilgi odağı oldu.Koçarlı Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen öğrenme şenliklerine Koçarlı Kaymakamı...

75 yaşında okuma yazma öğrendi

Koçarlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün düzenlediği öğrenme şenliklerinde, 75 yaşında okuma yazma öğrenen Fatma Çağıl ilgi odağı oldu.

Koçarlı Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen öğrenme şenliklerine Koçarlı Kaymakamı Fırat Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Dirik, Şube Müdürleri Osman Arıkoğlu ve Adem Özcan ile daire amirleri, sivil toplum kuruluşları başkanları, mahalle muhtarları ve okul müdürleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Koçarlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Kadir Yarımtepe’nin açılış konuşması ile başlayan etkinlik pastacı çırağı kursu kursiyerleri tarafından hazırlanan pasta kesimi ile devam etti.

Öğrenme şenliklerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen "Okuryazarlık Seferberliği" kapsamında okuma yazma kurslarını başarıyla bitiren 75 yaşındaki Ayşe Çağıl ve diğer kursiyerlere Kaymakam Fırat Çelik tarafından okuryazarlık belgesi ve çeşitli hediyeler veridi.

Şenliğe vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi. Şenlik kapsamında İlçe Halk Eğitimi Müdürlüğü tarafından kurslarda yapılan ürünler sergilendi. Şenlikler meydanda toplanan çok sayıda vatandaşa yapılan müzik dinletileri ile son buldu.
YORUM EKLE