185 Bin Tl’lik Gıda Tasarım Yarışması’na Rekor Katılım

Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar Ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin Düzenlediği Gıda Tasarım Yarışmasına İlk Yılında 170’in Üzerinde Tasarım İle Rekor Katılım Gerçekleşti. 11 Tasarımın Yarışacağı Finallerde Toplam 187 Bin 500 Tl’Lik Ödül Dağıtılacak.

185 Bin Tl’lik Gıda Tasarım Yarışması’na Rekor Katılım
Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin düzenlediği gıda tasarım yarışmasına ilk yılında 170’in üzerinde tasarım ile rekor katılım gerçekleşti. 11 tasarımın yarışacağı finallerde toplam 187 bin 500 TL’lik ödül dağıtılacak.

İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar Mamulleri İhracatçı Birliği, Ekonomi Bakanlığı’nın, Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) TÜBİTAK’ın desteğiyle genç tasarımcıların önünü açmak için düzenlenen 1.Ulusal Endüstriyel Gıda Tasarım yarışmasına öğrenci ve profesyonel kategorilerinde 170’in üzerinde tasarım başvurusuyla rekor katılım gerçekleşti.

Yenilikçilik, sektöre katkı, uygulanabilirlik, çevrecilik gibi kriterlere göre seçilecek 11 proje 10 Eylül’de finalde yarışacak. Yarışmanın jüri üyeleri arasında Milan Politeknik Üniversitesi Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Profesör Marinella Ferrara, Uluslararası Gıda Tasarım Topluluğu Kurucusu Dr. Francesca Zampollo ve IED-Avrupa Dizayn Enstitüsü Gıda Tasarımı Yüksek Lisans Programı Öğretim Görevlisi Paolo Barichella gibi endüstriyel gıda alanında dünyaca ünlü isimler bulunuyor.

TOPLAM ÖDÜL 187 BİN 500 TL
Lisans öğrencileri kategorisinde 35 bin TL, Profesyoneller Kategorisi’nde 100 bin TL olmak üzere Endüstriyel Gıda Tasarım Yarışması’nda 135 bin TL ve Ar-Ge Proje Pazarı’nda 52,5 bin TL olmak üzere iki yarışmada toplam 187 bin 500 bin TL para ödülü dağıtılacak. Endüstriyel Gıda Tasarım Yarışması ‘Profesyoneller’ kategorisinde birinciye 55 bin TL, ikinciye 30 bin TL, üçüncüye ise 15 bin TL ödül verilecek. Öğrenci kategorisinde ise birinci olan yarışmacı 20 bin TL, ikinci 10 bin TL, üçüncü ise 5 bin TL ödül almaya hak kazanacak.

Şekerli Mamuller Ar-Ge Proje Pazarı’nda birinciye 30 bin TL, ikinciye 15 bin TL, üçüncüye ise 7 bin 500 TL ödül verilecek. Bunun yanında Endüstriyel Gıda Tasarım Yarışması için lisans öğrencileri kategorisinde birincilik ödülü kazanan grubun endüstriyel tasarımcısına yurtdışındaki tasarım okullarında 2 yıllık eğitim imkanı, grubun gıda mühendislerine ise TÜBİTAK MAM Gıda Enstitüsü’nün sunduğu 2015 yılı eğitim programlarından seçeceği iki eğitime ücretsiz katılım imkanı sunulacak.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:00
YORUM EKLE