Aydın Haberleri

Aydın Kuşadası’nda alkollü sürücü kaza geçirdi!

Aydın Kuşadası'nda İbrahim Y. isimli kişi arkadaşları ile birlikte alkol aldıktan sonra evine gitmek isterken direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bariyerlere çarptı. Ayakta durmakta bile zorlanan İbrahim Y. isimli şahıs alkolmetreyi üflemeyi reddedince 4 yıl ehliyetini kaptırarak 5 bin TL para cezasına çarptırıldı.

Alınan bilgilere göre Aydın’ın Kuşadası ilçesinde saat 00.30 sıralarında arkadaşlarıyla beraber alkol alan İbrahim Y.  isimli şahıs evine gitmek istediği sıralarda beton bariyerlere çarparak kaza geçirdi.

ALKOLMETREYİ ÜFLEMEYİ REDDETTİ
Otomobilinden inen sürücü kaçmak isterken trafik polisi ekipleri tarafından yakalandı. Ayakta bile zor duran sürücü alkolmetreyi üflemeyi red edince polis ekipleri gözaltına alarak kan tahlili için Kuşadası Devlet Hastanesi’ne götürdü.

4 YIL EHLİYETİNİ KAPTIRDI
Kan tahlili sonucunda sürücünün 160 promil alkollü olduğu öğrenildi. Daha önce de ehliyetini alkolden kaptıran İbrahim Y. bu defa 2 yıl alkolmetreyi üflemediği için 2 yıl da alkollü otomobil kullandığı için toplamda 4 yıl ehliyetini kaptırarak 5 bin TL para cezasına çarptırıldı. Kazada otomobil kullanılamaz hale gelirken şans eseri ölen yada yaralanan olmadı.

Etiketler

İlgili Makaleler