Aydın Haberleri

Aydın Kuşadası’nda 5 günde 71 bin 660 araç giriş yaptı!

Aydın'ın seyahat sınırlandırılmasının ardından Kuşadası'na 5 günde toplam 72 bin 660 araç giriş yaptı. Turizm ilçelerinden biri olan Kuşadası'nda Cuma gününden beri yoğunluk artarken araçların özellikle Selçuk'tan giriş yaptığı öğrenildi.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan seyahat yasağının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın’da kaldırılmasının ardından önemli turizm yerlerinden biri olan Kuşadasına 5 günde 72 bin 660 aracın giriş yaptığı açıklandı.

5 GÜNDE 72 BİN 660 ARAÇ

İzmir dahil bazı Büyükşehirlerde alınan sokağa çıkma kısıtlamasının yanında hava sıcaklığının hafta sonu mevsim normallerinin üzerine çıkması salgına rağmen Kuşadası’na olan ilgiyi arttırdı. Araçlar şehrin girişlerinde uzun kuyruklar oluştururken, Kuşadası’na 5 günde 72 bin 660 aracın giriş yaptığı açıklandı.

UZUN KUYRUKLAR OLUŞTURULUYOR

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Kuşadası, korona virüs salgınının başlamasından sonra ilk kez en kalabalık günlerini yaşıyor. Seyahat kısıtlaması kaldırılan Aydın ilinin İzmir iline sınırını da oluşturan Kuşadası ilçesinin özellikle Selçuk ilçesi tarafından gelen araçlar Cuma akşamından itibaren uzun kuyruklar oluşturuyor.

VATANDAŞLAR SOLUĞU SAHİL KENARINDA ALDI

Koronavirüs salgınıyla ilgili alınan önlemler kapsamında İzmir, İstanbul ve Ankara dahil bazı Büyükşehirlerde alınan sokağa çıkma kısıtlamasının yanında hava sıcaklığının hafta sonu mevsim normallerinin üzerine çıktı. Kuşadası’nda yazlık evi bulunanlar soluğu Kuşadası’nda aldı. Özellikle yazlık evlerin bulunduğu Kadınlar Denizi, Yavansu, Karaova, Kadı Kalesi, Soğucak, Davutlar ve Güzelçamlı mahallelerinde herkes soluğu sahil kenarında aldı. Bazı vatandaşlar güneşlenirken, bazı vatandaşlar da denize girdi.

KAYMAKAMLIKTAN UYARI

Bu arada, Kuşadası Kaymakamlığı artan araç sayısıyla birlikte korona virüs salgınıyla ilgili uyarılarda bulunurken, şehre giren ve çıkan araç sayılarını da açıkladı.

Kuşadası Emniyet Müdürlüğü’nün şehir giriş ve çıkışlarındaki araç takip kameralarının verileri açıklandı. 11 – 15 Mayıs tarihleri arasında Kuşadası’na Selçuk yönünden 11 bin 467, Söke yönünden ise 61 bin 193 olmak üzere 5 günde toplam 72 bin 660 araç giriş yaptı.