Aydın Haberleri

Aydın Kuşadası Belediyesi’nde çalışanlar Covid-19 çıktı!

Aydın Kuşadası Belediyesi’nde çalışan 28 personelin Covid-19 testi pozitif çıktı. Konuyla ilgili olarak, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel yazılı açıklamada bulundu. Günel tarafından yapılan açıklamada, ” Bugüne kadar Belediyemizde çalışmakta olan 28 mesai arkadaşımızın kovid-19 testleri pozitif çıkmıştır. “ ifadeleri kullanıldı.

Corona virüsü vakaları artmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kuşadası Belediyesi tarafından flaş bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, 28 personelin Covid-19 testi pozitif çıktığı duyuruldu. Kuşadası Belediye Başkanı konu hakkında yaptığı açıklamada, “Bu süreçte tüm mesai arkadaşlarımızın ve hemşehrilerimizin pandemi ile mücadele kurallarına harfiyen uymalarını önemle rica eder, sağlıklı günler dilerim.” İfadelerini kullandı.

Belediye tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

DEĞERLİ KUŞADASI KAMUOYU

Bugüne kadar Belediyemizde çalışmakta olan 28 mesai arkadaşımızın Covid 19 testleri pozitif çıkmıştır. Testleri pozitif çıkan 16 arkadaşımız tedavilerini tamamlayarak görevlerinin başına dönmüştür. 12 arkadaşımız tedavi sürecindedir. 9 arkadaşımız ise temas nedeniyle karantina altındadır.

Mesai arkadaşlarımızın ve hemşehrilerimizin sağlığını göz önünde bulundurarak, ana hizmetlerimizde aksama yaratmayacak biçimde Belediyemizde esnek mesai uygulamasına geçilmiştir.

Kuşadası Belediyesi olarak toplum sağlığını korumak ve hemşehrilerimizin pandemi koşulları doğrultusunda uygulanacak kısıtlamalar nedeniyle mağduriyet yaşamalarının önüne geçmek amacıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu süreçte tüm mesai arkadaşlarımızın ve hemşehrilerimizin pandemi ile mücadele kurallarına harfiyen uymalarını önemle rica eder, sağlıklı günler dilerim.
Ömer GÜNEL

Kuşadası Belediye Başkanı