Aydın Haberleri

Aydın Köşk'te genç kadın girişimciden Paris havasında kafe!

Aydın’ın Köşk ilçesinde Mumcular Ekmek Fabrikası’nın sahibi Zafer Mumcular’ın kızı olan genç kadın girişimci Sena Mumcular kendi kafesini görkemli bir şekilde açtı. Açılışta konuşan Sena, “Çocukluğumdan beri mutfakta pasta yapar, yaptığım pastayı süslemeyi çok severdim. Babam da dedem de fırıncı olduğu için pastacılıkta yeteneğim olduğunu keşfettiler ve İstanbul’da pastacılık kursuna gönderdiler” dedi.

“MUTFAĞINDA PASTALAR YAPIP BAŞKALARINA TATTIRMAK ÇOCUKLUK HAYALİMDİ”
Kafenin tasarımı için çok uğraştıklarını belirten Sena Mumcular, “S.E.N.A Kafe’nin farklı ve özgün bir mimariye sahip olması için çok uğraştık. Işıklandırmasından duvar boyalarına kadar özenli bir çalışma yürüttük. Bugün de sevdiklerimizle birlikte kafemin açılışını yapmanın gururunu yaşıyorum. Mutfağında pastalar yapıp başkalarına yaptıklarımı tattırmak çocukluk hayalimdi. Bu hayalim gerçek oldu” diye konuştu. Mumcular Ekmek Fırını’nın kurucusu olan dede Osman Mumcular, torunu Sena’yla gurur duyduğunu dile getirdi.

KÖŞK BELEDİYE BAŞKANIDA AÇILIŞA KATILDI
Açılışa katılan Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler, “Nezih bir ortamda farklı bir konsepte sahip olan S.E.N.A Kafe’nin ilçemizde açılmış olması bizim için mutluluk kaynağı. Gencecik bir kardeşimizin kafeyi açması da gençlerimizin kendi işletmelerini açarak ülkemize katkı ve istihdam sağlayabileceğinin örneği oldu. Sena’nın bu işin eğitimini alarak böyle bir kafe açması da ayrı bir gurur kaynağı. Girişimci ruha sahip gençlerimizden böyle çalışmalar bekliyoruz” dedi.

“TEŞEKKÜR EDERİM”
Açılışa katılan Aydın Tatlıcılar, Fırıncılar, Şekerciler Odası Birliği Başkanı Kemal Akdağ, ürün kalitesinin çok iyi olduğunu belirterek ülke ekonomisine katkı sağladıkları için Mumculara teşekkür etti. S.E.N.A Kafe, okunan duanın ardından Köşke Belediye Başkanı Nuri Güler ve protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesilerek hizmete açıldı. Açılışa katılanlara, ürünlerden ikram edildi. Açılışa Köşk İlçe Emniyet Amiri İsmail Akbulut, AK Parti Köşk İlçe Başkanı Halil Mollaoğlu, Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkan Vekili Hasan Eyefci, Köşk Ziraat Odası Başkanı Veli Tuna, Köşk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Ergücü ile yönetim kurulu üyeleri, Umurlu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cengiz Mutlu ve Mumcular ailesinin yakınları katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı