Aydın HaberleriGündemİzmir HaberleriManşetMuğla Haberleri

Aydın, İzmir, Muğla dikkat: Yeni corona virüsü tedbirleri açıklandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün düzenlenen Kabine Toplantısı ardından yeni tedbir kararlarını açıkladı. Erdoğan açıklamalarında kırmızı kategorideki iller için yeni tedbir kararları alındığını bildirdi. Sağlık Bakanı Fahretin Koca tarafından yayınlanan son risk haritasında ise Aydın, İzmir ve Muğla’nın kırmızı kategorili iller arasında yer aldığı görüldü. Peki, çok yüksek risk kategorisinde olan illerde hangi kısıtlamalar uygulanacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan kırımızı kategoride yer alan illerde uygulanacak yeni kısıtlama kararlarını açıkladı.

Erdoğan’ın açıklamalarına göre yeni uygulanacak kararlar şöyle:

Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan sokağa çıkma sınırlaması artık cumartesi ve pazar günü olarak sürecektir.

Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilmeyecek. Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye’de yüzde 50 kapasite ve belirlenen kurallara uygun şekilde çalışabilecek. Türkiye’nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 05.00 olarak haftanın her günü devam edecek.

Sadece ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetleri paket servisle sınırlandırılacaktır.

Bu mübarek ay boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız.