Aydın Haberleri

Aydın Efeler'de apartmanda yangın çıktı!

Aydın’ın Efeler ilçesinde saat 23.00 sıralarında bir apartmanın 4. katında sobadan yangın çıktı. Daireden çıkan dumanları fark eden vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Yangın itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede kontrol altına alınırken apartman sakinleri tahliye edildi.

“PARAM OLMADIĞI İÇİN…”
Apartmanın 3. Katında yaşayan ve yürüme engelli olduğu belirtilen bir yaşlı hasta da yakınları tarafından tekerlekli sandalyesi ile sokağa çıkarıldı. 

2 ay önce kiraladığı evi çocukları ve akrabaları ile birlikte yerleşen Sevinç Gül’ün ikamet ettiği elektrik ve suyu olmayan dairenin yanması ile kucağındaki çocukla sokakta kalan Sevinç Gül, gözyaşları içerisinde yaşadığı zorluklardan söz ederek “Param olmadığı için evin elektrik ve suyunu açtıramadım. Yalanı yok dilenerek ekmek parası kazanmaya çalışıyorum. Çocuğum da rahatsız. Hep birlikte burada kalıyorduk. Yangın sobanın koltuğa tutuşturması sonucu çıkmış” diyerek evde sularının olmamasından dolayı yangına müdahale edemediklerini ileri sürdü.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Yangın söndürüldükten sonra aparman sakinleri evlerine geri dönerken, tamamen yandığı için oturulamaz hale gelen dairenin sakinlerinin geceyi yakınlarında geçireceği öğrenildi. Polis ve itfaiye ekipleri tarafından yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir cevap yazın