Aydın Haberleri

Aydın'da karla mücadelenin ilki gerçekleştirildi!

Aydın’da beklenen kar yağışına karşı tüm hazırlıklarını tamamlayan Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ilk mücadelesini gerçekleştirdi. Vatandaşlarının kışı en az hasarla atlatmasına özen gösteren Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu, özellikle sürücülerin bu zamanlarda çok dikkatli olunması ve tedbirlerin alınması gerektiğinin altını çizdi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ara ara etkisini gösteren ve dün gece saatlerinden itibaren etkisini artıran yoğun kar yağışına karşı yolların açılması için yoğun çaba sarf ediyor. Ulaşımın aksamaması için ekiplerin gece saatlerinde başlattıkları çalışmalar devam ediyor. İş makineleriyle yapılan müdahalelerde ekipler özellikle yoğun kar yağışının görüldüğü Buharkent’in Ericek ve Gündoğan; Kuyucak’ın Taşoluk, Musakoluk, Sarıcaova, Yeşildere, Yukarı Yakacık, Ovacık ve Belenova; Nazilli’nin Aşağıyakacık ve Bağcıllı; Sultanhisar’ın Malgaçmustafa; Koçarlı’nın Kızılcabölük ve Bağarcık mahallelerinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Özellikle yüksek kesimlerde görülen kar yağışına karşı tuzlama çalışmalarına da başlandı.

Sürücülerin gerekli kış tedbirlerini alarak yola çıkmalarının olası olumsuzlukların önüne geçeceğinin altını çizen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, meteorolojik veriler ışığında kış boyunca hazır bekletileceğinin altını çizdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın