Aydın Haberleri

Aydın'da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye götürüldü! 13 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Aydın‘ın Nazilli ilçesinde yüksek ateş ve karın ağrısı şikayetiyle hastaneye götürülen ortaokul öğrencisi Dilvin Ak hayatını kaybetti. Çocuğun ölümü ailesi ve sevenlerini yasa boğdu. 

Edinilen bilgiye göre, 13 yaşındaki Dilvin Ak, karın ağrısı ve yüksek ateş şikayetiyle Nazilli’deki özel bir hastaneye götürüldü. Burada tedaviye alınan 13 yaşındaki Dilvin, yaşamını kaybetti.

Nazilli Beşeylül Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Dilvin Ak’ı muayene eden doktorlar, acil servise yatırdı. Gece yarısı fenalaşan Ak’ın tedavisi yoğun bakım ünitesinde sürerken sabaha karşı saat 05.00 sıralarında hayata gözlerini yumdu. Özel hastanenin doktorları tarafından Nazilli Cumhuriyet Savcılığına bilgi verilerek kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi istendi. Ailesinin ve doktorların şok olduğu ölüm sonrası Dilvin Ak’ın tüm sevenleri yasa boğuldu.

13 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN ÖLÜMÜ YASA BOĞDU 

Dilvin Ak’ın eğitim gördüğü Nazilli Merkez Beşeylül Ortaokulundaki 8/C sınıfındaki sırası çiçeklerle donatıldı. 8 yıldır aynı sıraları paylaştığı arkadaşları ise üzüntülerini dile getirdi. Anne-babası ayrı yaşadığı için dedesi ve annesi ile birlikte Nazilli’de dedesinin evinde yaşadığı öğrenilen Dilvin Ak’ın cenazesinin Durasallı Mahallesi Camii’nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazının sonrası Durasallı Mezarlığı’na defnedileceği öğrenildi.

TOPRAĞA VERİLDİ

Ak’ın cenazesi, Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesindeki otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Durasıllı Mahallesi’ne getirilen cenaze, camide kılınan namazın ardından mahalle mezarlığında toprağı verildi. Cenaze töreninde, Dilvin’in annesi Fadime Ak ve dedesi Servet Ak ile Beşeylül Ortaokulundaki sınıf arkadaşları gözyaşı döktü.

Bir cevap yazın