Gündem

Aydın'da 81 yaşındaki Ayten Çam'ın evi kaldırım oldu! Görenlerin içi sızladı

Aydın’ın Efeler ilçesine bağlı Enstitü Caddesi üzerinde yürekleri burkan 81 yaşındaki Ayten Çam’ın sokakta geçen hayat hikayesi görenlerin içini sızlatıyor. Yaşlı Teyze vaktini doldurmak için gündüzleri şehir merkezinde dolaşırken, geceleri ise gelecek soğuğa rağmen kaldırımda yatıyor.

“BATTANİYEM OLDUKÇA İYİ, ÜŞÜTMÜYOR”
Yalnız başına kalan çaresiz kadın birkaç parça kıyafet ve birkaç bidon sudan oluşan eşyaları ile kaldırımda yaşıyor. Geceleri soğuğa rağmen kaldırımda yatıp kalkan yaşlı kadın, kendisine miras kalan evini tamir ettiremediği için sokakta yaşamak zorunda kaldığını belirterek bu durumdan da şikayetçi olmadığını söyledi. Görenlerin yüreğini sızlatan yaşam öyküsüne rağmen halinden hiç şikayetçi olmayan çaresiz kadın battaniyesinin oldukça iyi olduğunu ve kaldırımda yatmasına rağmen üşümediğini belirterek, “Para denkleştirip evimi yaptıramadım. Param olur evimi yaptırabilirsem misafir de kabul ederim. Ancak şu anda imkansızlıklar nedeniyle kaldırımda yaşıyorum ama burada yaşamaya da alıştım. Herhangi bir sıkıntım yok” diye konuştu.

“AYTEN TEYZENİN BU ZOR HAYATTAN KURTARILMASINI İSTİYORUZ”
Yıllardır Ayten teyzenin zor şartlar altında yaşadığını ve vicdanlarının sızladığını belirten komşuları, “Yazın bir şekilde olup gidiyor da kışın içimiz sızlıyor. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Biz kaloriferli evlerde zaman zaman üşürken, Ayten teyzenin buz gibi kaldırımda yatıp kalkması vicdanımızı sızlatıyor. Ayten teyzenin bu zor hayattan kurtarılmasını istiyoruz” diye konuştular.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı