Aydın Haberleri

Aydın'da 81 yaşındaki Ayten Çam'ın artık bir evi var!

Aydın’ın Efeler ilçesinde 81 yaşındaki Ayten Çam’ın 5 çocuğu olmasına rağmen evinin önündeki kaldırımda sokak hayvanları ile birlikte yatıyordu. Maddi gücü olmadığından evinin tadilatını yaptıramadığını yıkılma tehlikesi nedeniyle evine giremediğini belirten yaşlı kadın haberlere konu olan dramı herkesi derinden etkiledi.

HUZUREVİNE YERLEŞTİRDİ
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, daha önceden durumundan haberdar olduğu ancak ailesinin yardım talebini kabul etmemesi nedeniyle bir çalışma yapamadığı Ayten Nine için yeniden devreye girdi. İl Müdürü Seyfi Bozçelik tekrar hem aile ve çocukları ile görüşüp Ayten Nine’yi de ikna ederek yaşlı kadını huzurevine yerleştirdi.

DAHA ÖNCE AİLESİ KARŞI ÇIKMIŞ
İl Müdürü Bozçelik, Ayten Nine’nin sıcak bir yuvaya kavuşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Biz Ayten Çam ile ilgili daha önce çalışma yapmıştık. Bu teyzemizin durumunu biliyoruz. Yakından tanıdığımız bir vaka. İki yıl öncesi ailesi ve kendisi huzurevinde kalmak istemediği için mahkeme yolu ile kendisini huzurevine almak istedik. Ancak oğlu itiraz ederek annesine bakabileceğini bu tür haberlerden rahatsız olduğunu beyan ettiğinden hakim talebimizi reddetti. Oğlu hem SYDV’den gelenlere hem de Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden gelenlere hallerinden memnun olduklarını, rahatsız edilmek istemediklerini beyan etmektedirler. Yanı başında kendilerine ait evleri olduğu halde orada kalmayıp kaldırımda yaşamaya devam etmekteydi. Aileyi ve çocukları ile görüşüp Ayten hanımı ikna ederek onu devlet bakımına aldık” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı