Aydın Haberleri

Aydın Bozdoğan’da 21 gündür kayıp olan balıkçı için arama çalışmaları durduruldu!

Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde teknesi ile Kemer Baraj Gölü'ne açılan, tekneden düşen 45 yaşındaki Önder Gülhan'dan 16 Şubat tarihinden beri haber alınamıyordu. Kaybolan balıkçıyı arayan ekipler 21 gün süren arama çalışmaları sonlandırdı.

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde 16 Şubat 2020 tarihinde arkadaşları ile gezdikten sonra balık tutmak için tekrar göle açılan balıkçı Önder Gülhan’ın eve dönmemesi üzerine yakınları jandarma ekiplerine kayıp ihbarında bulundu.

21 GÜNDÜR ULAŞILAMADI
Olay yerine gelen Jandarma, AFAD ve Muğla Emniyet Müdürlüğü Su Altı Şube Müdürlüğü ekipleri gölde havadan ve sudan arama çalışması başlatmıştı. Ekipler kayıp balıkçıya ait olduğu iddia edilen kıyıya vurmuş bir ayakkabı bulmuştu. Arama çalışmalarına İzmir Jandarma Su Altı Arama Kurtarma timleri ve Ankara’dan da özel bir ekip katılırken 21 gün süren arama çalışmalarında kayıp balıkçı Gülhan’a ulaşılamadı.

Baraj göletinin dip kısımlarının yosunla ve sazlıklarla kaplı olması arama çalışmalarını zorlaştırırken, yapılan tüm çalışmalara rağmen Gülhan’a ulaşamayan ekipler çalışmaları dün akşam sonlandırdı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı