Kamu

Axa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Axa Sigorta hasar dosya sorgulama nasıl yapılır? Axa Sigorta hasar dosya sorgulamasını nasıl yapacağınızı; hasar ihbarı, trafik sigortası başvurusu ve kasko sigortasına dair bilgileri, gerekli belgelerin neler olduğunu yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Axa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Axa Sigorta hasar evrakı görüntülemesi Axa Sigorta’nın internet sitesi, mobil uygulaması ya da bir Axa Sigorta şubesine giderek gerekli bilgilerin verilmesi ile gerçekleşir.egehaber.com Axa Sigorta internet sitesi üzerinde yer alan Online İşlemler menüsünün ‘’Bireysel İşlemler’’ ve ‘’Kurumsal İşlemler’’ alt menüsünde yer almakta olan ‘’Online Hasar İşlemleri’’ seçeneği ile Axa hasar dosya sorgulama işlemi yapılabilir. İşlem sayfasında:

* Kazaya karışan araç için tutulmuş ‘’Hasar Dosya Numarası’’
* Axa Sigorta hesabınıza kayıtlı E-Posta adresi,
* Axa Sigorta hesabınıza giriş yapmak için kullandığınız şifre,
* Güvenlik amaçlı kod
Bilgilerini girerek hasar dosyasını görüntüleyebilirsiniz.

Axa Sigorta Hasar İhbar

Axa Sigorta hasar dosya sorgulama kaza bilgilendirmesi tıpkı ‘’Hasar Dosya Sorgulama’’ işlemleri gibi axasigorta.com.tr sitesinden, Axa Sigorta mobil uygulaması üzerinden ya da bir Axa Sigorta şubesine giderek gerekli bilgilerin verilmesi ile gerçekleşir. Axa Sigorta internet şubesi üzerinde yer alan Online İşlemler menüsünün ‘’Bireysel İşlemler’’ ve ‘’Kurumsal İşlemler’’ alt menüsünde yer almakta olan ‘’Online Hasar İşlemleri’’ seçeneği ile hasar ihbarında bulunabilir, yaşanan mağduriyet sigorta şirketine bildirilebilir. İşlem sayfasında:

* Hasar ihbarında bulunulacak aracın ‘’Poliçe ya da Dosya Numarası’’
* Axa Sigorta hesabınıza kayıtlı E-Posta adresi,
* Axa Sigorta hesabınıza giriş yapmak için kullandığınız şifre,
* Güvenlik amaçlı kod
Bilgilerini girerek hasar ihbarında bulunabilirsiniz.

Axa Sigorta Trafik Sigortası Başvuru

Axa Sigorta hasar dosya sorgulama ve trafik sigortası müracaat kataloğu 2019 yılı itibari ile bir tanesi Zorunlu Trafik Sigortası olmak üzere iki adet trafik sigortası bulunmaktadır.egehaber.com Axa Sigorta Zorunlu Trafik Sigortası, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından yayınlanan 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na tabi olan zorunlu bir sigortadır. Diğer trafik sigortası Artı Trafik Sigortası adıyla Axa Sigorta’nın trafik sigortası seçeneği olarak yer almakta olup Axa Sigorta Zorunlu Trafik Sigortası’nın barındırmadığı üç adet ekstra içeriği barındırır. Zorunlu Trafik Sigortası’nda yer almayan ekstra seçenekler aşağıdadır:

* Araç yardımı
* Kişisel yardım
* Ferdi kaza sigortası ve ihtiyari mali sorumluluk sigortası
Bu seçeneklerin sunulduğu sigorta paketi aracın çekilmesinden konaklamaya, tıbbi nakilden acil durumlarda eve dönüş sağlamaya kadar çeşitli imkanları sigortalı aracın sahibine sağlar. Zorunlu Trafik Sigortası ya da Artı Trafik Sigortası fark etmeksizin bu sigortalara başvuru Axa Sigorta’nın internet sitesi üzerinden teklif alarak ya da fiziki bir şubesine gidilerek yapılmaktadır.

Axa Sigorta Kasko Sigortası Seçenekleri

Axa Sigorta kasko sigortası paketleri 2019 yılı itibari ile 4 tanedir. Bu paketlere Axa Sigorta üzerinden ya da fiziki şubesinden başvurmak mümkündür. Ayrıca Axa Sigorta’dan teklif almak için kasko bilgilendirme sayfası kullanılabilir. Axa Sigorta’nın Kasko Sigortası teklifleri:
* Maksimum Kasko Sigortası
* Tutumlu Kasko Sigortası
* Büyük Hasar Kasko Sigortası
* Lacivert Kasko Sigortası

Şeklindedir. En kapsamlı kasko sigortası olan Maksimum Kasko Sigortası ile aracınızı çarpma, çarpışma, doğal afet, hırsızlık, yangın, cam kırılması, vandallık ve daha birçok tehlikeye karşı koruyabilir; size gelebilecek veya çevrenize verebileceğiniz zararı sigorta kapsamına alabilirsiniz. Diğer Kasko Sigortası paketlerini çeşitli eklemeler ve çıkarmalar ile kendi ihtiyaçlarınıza göre şekillendirebilir; hangi paketi tercih ederseniz edin Axa hasar dosya sorgulama, hasar ihbar gibi özelliklerden faydalanabilirsiniz.

Axa Sigorta Başvuru Belgeleri

Axa Sigorta hasar dosya sorgulama dışında başvuru evrakları tercih ettiğiniz sigorta türüne göre değişiklik gösterir. egehaber.com Emeklilik, araç, konut, sağlık, ticaret ve sahip olunan cep telefonu gibi çok çeşitli alanlarda sigorta etkinliği gösteren bir firma olan Axa Sigorta; başvurmak istediğiniz sigorta için gereken evrakları başvuru sürecinde müşterileri ile paylaşacaktır.

Axa Sigorta Teklif Alma

Axa Sigorta fiyat teklifi Axa Sigorta’nın internet şubesi üzerinden gerçekleşmektedir. Tercih ettiğiniz sigorta ya da kasko doğrultusunda kişisel bilgilerinizi girerek, size sunulan teklifi değerlendirebilirsiniz. Kasko özetine ulaşabilir, plandan memnun kalırsanız paketi satın alabilirsiniz. Aracınıza yaptırdığınız kasko sigortası ile olası bir kaza durumunda Axa hasar dosya sorgulama, değer kaybı başvurusunda bulunma gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kaynak: egehaber.com