Genel

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır?

Orta Avrupa’da yer alan yaklaşık 9 milyon nüfusa sahip Avusturya, Avrupa Birliği ülkelerinden biridir. Türkiye’de Avusturya vizesi için gerekli işlemleri yapmaya sahip olan kurumlar Ankara Avusturya Büyükelçiliği ve İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu’dur. Avusturya temsilcilikleri başvuru işlemlerini doğrudan değil akredite edilmiş acenteler ve yetkili vize başvuru merkezleri aracılığıyla kabul etmektedir. Avusturya’ya vize almak için bazı koşulları yerine getirmek gerekmektedir. Avrupa Birliği ülkelerinde ikamet edenler ve İsviçre’de oturanlar Avusturya’ya vize almaktan muaf tutulurlar. Hususi, diplomatik veya hizmet pasaportu olan Türk vatandaşları en fazla 90 günlük kısa seyahatler için vize almak zorunda değildirler. Umuma mahsus pasaportu olanlar ise Schengen Vizesi ile ülkeye giriş yapabilmektedirler.

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır?

Avusturya vizesi başvurusu için yetkili acentemizden hizmet alabilirsiniz. Vize işlemlerinin uzun olması ve birçok ayrıntı gerektirmesi seyahat acentelerinin de süreçteki önemini göstermektedir. Yanlış veya eksik bir işlem nedeniyle vize reddine uğramamak ve zaman kaybetmemek için Marina Vize Başvuru Merkezi ile çalışabilirsiniz.

Avusturya vizesi işlemleri için teslim edilmesi gereken evraklar ve beklenen diğer koşullar şunlardır:

 • Avusturya seyahatinizin dönüş tarihi de hesaplanarak en az 6 aylık pasaportunuzun bulunması

 • En çok 6 ay önce çekilmiş olan 2 tane biyometrik fotoğraf

 • Vize için başvuru formunun doldurulması (Acente)

 • Form başvuru sahibi tarafından şahsen imzalanmalıdır.

 • Uçak bileti rezervasyonları (Acente)

 • Seyahat amacını ve zamanlamasını gösteren dilekçe

 • Avusturya’daki otel işlemleri (Acente)

 • Yakın kişilerin ziyareti için vize alınacaksa onlar tarafından imzalanan davet mektubu

 • Schengen ülkeleri için geçerli olacak sağlık sigortası (Minimum 30.000 EURO teminatlı olmalıdır ve seyahat süresini kapsamalıdır.)

 • Pasaportta vize için boş sayfa olması ve pasaportun yırtık ya da yıpranmış olmaması

 • Nüfus kağıdı ve kimlik bilgileri

 • Banka hesap bilgileri

Avusturya vizesi ücreti vizelerin türüne ve özelliklerine göre farklılaşmaktadır. Alacağınız vizenin süresi ve ülkeye bu süre içinde kaç kere giriş yapılabileceği gibi özellikler ücreti değiştirmektedir. Genel itibariyle Avusturya vizesi için ücretlerin en az 130 Euro civarında olduğu söylenebilir.

Yukarıda sayılan koşullar arasında bazı maddelerde “Acente” yazısı bulunmaktadır. Bu işlemler Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından yapılacaktır. Avusturya temsilcilikleri süreç içinde bazı yapılması gerekenler için bizzat başvuru sahibini çağırabilir ya da imza isteyebilir. Ayrıca Avusturya Vizesi ekstra koşullar veya belgeler de talep edilebilmektedir. Bunlar da acentemizce yerine getirilirler. Müşterilerimiz vize işlemleri ile ilgili her konuda bilgilendirilecekler, süreç hızlı ve pratik bir biçimde ilerleyecektir. Avusturya vizesi örneği için ilgili bölüme bakabilirsiniz. En güvenilir ve rahat vize işlemleri için acentemiz her türlü desteği sağlamaktadır.

Avusturya Vize Çeşitleri

Avustura ziyaretinizin amacına göre farklı türde vize çıkartabilirsiniz. Avusturya’ya vize danışmanlığı hizmetinden yararlanarak çok daha kolay bir şekilde dönemi geçirmek mümkündür. MarinaVize ile işlemler hızlı ve eksiksiz olarak tamamlanmaktadır. Vize almak için her türlü detayı değerlendirecek olan profesyonel acentemiz sayesinde risklerin ve zaman kayıplarının önüne geçebilirsiniz. Avusturya kurumları için farklı amaçlı verilen vizeler ve özellikleri aşağıda açıklanmaktadır:

Avusturya Turist Vizesi: Türkiye’den her ilden Avusturya vizesi için firmamıza başvuru yapılabilir. Turist vizesi için standart evraklar talep edilmektedir; ek belgeler gerekebilir, acentemiz bunları tamamlayacaktır. Turist vizesinde otel rezervasyonu istenmektedir. Turistik ziyaretleriniz için ülkeye kaç kere girilebileceği konsoloslukça kararlaştırılır; 1-2 haftalık vizeler 130€, 2 hafta-1 aylık vizeler 150€, 3 aya kadar olan vizeler 170€, 3-6 aylık 190€ ve 1 yıllık vize ise 220€’dur. 1 aydan fazla süreli vizeler çok girişli olma özelliğindedirler.

Avusturya Çalışma Vizesi: Avusturya’da çalışmak için vize almak isteyenler için buna dair bir beyanname hazırlanır. Çalışma izni için Avusturya’da oturma izni çıkarttırmak gerekmektedir. Diğer vize türlerine göre yetkili kurumlarca daha detaylı olarak incelenir. Avusturya’da bir iş sözleşmesi yapmış olmak gerekmektedir. 2 yıl süre ile verilir. Vize süresi bitmeden tekrar başvuru yapıldığında vize uzatılabilir.

Avusturya Eğitim Vizesi: Öğrenciler öncelikle eğitim görecekleri kurumun kabul yazısını standart vize evraklarının arasında eklemelidirler. Bu belge mutlaka başvurudan önce temin edilmelidir ve aslı olmalıdır. Ailelerinin gelir durumları; yeterli maddi kaynak garantisi ile ilgili evraklar gösterilmelidir. Talep edilen eğitim belgeleri ve yabancı dil koşulları sağlanmalıdır. Danışmanlık şirketimiz her konu hakkında öğrencileri iyi bir şekilde yönlendirmektedir.

Avusturya Evlilik Vizesi: Evlilik vizesi alabilmek için Türk vatandaşların Avusturya’da yaşayan biri ile evlilik yapması koşulu bulunmaktadır. Almanca A1 yeterlilik sınavında istenen seviyede olmak zorunludur. Başvuru yapacak kişilerin 21 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Belli yaşam standartlarını gösteren bir takım kriterlerin de gerçekleştirilmesi halinde evlilik vizesi alınabilmektedir. Avusturya’da ikamet eden kişinin yerleşik olması veya uzun süredir ülkede yaşaması gerekmektedir. Genellikle 6 ay içinde vize başvurusuna cevap gelmektedir.

Avusturya Express Vize: Avusturya express vize ile işlemleri daha kısa sürede sonuçlandırıp, hızlı şekilde vize almak mümkündür. Express vize başvurularında standart evraklar istenmektedir. Ek belge ve koşullar istenebilir; acentemiz bu konuda gerekli olan işlemler hakkında detaylı biçimde başvuru sahiplerini bilgilendirmektedir. Ücretler vizenin süresine ve türüne göre değişir ancak express vize için ek bir fiyat çıkmaktadır.

Avusturya Ticari Vize: Avusturya ticari belgesi için standart vize evrakları ile beraber bazı ticari belgeler de talep edilmektedir. Şirket ve SSK bilgileri verilmektedir. Avusturya ticari vizesi en az 1 hafta en fazla 1 yıllık süre için verilmektedir. 1 aya kadar olan vizelerde ülkeye giriş sayısının kaç olacağı konsoloslukça belirlenir. 1 aydan 1 yıla kadar olan vizelerde çoklu giriş özelliği mevcuttur. Ücretler 130€’dan 220€’ya kadar çıkmaktadır.

Mali Vizesi Nasıl ve Nereden Alınır?

Mali’ye yapılmak isteyen turistik, aile – arkadaş ziyareti, ticari seyahatler için normal ve ekspres vize işlemleri gerçekleştiriliyor. Türkiye’de bulunan konsolosluğuyla iletişime geçilerek, Mali’ye düşük fiyatlar ile tüm vize işlemleri, uçak ve otel rezervasyonlarının ardından yapılabiliyor. Mali’ye vize almak için gerekli olan tüm belgeleri, firmamızla iletişime geçerek öğrenebilir ve sadece birkaç belgeyi göndermenizin ardından işlemlerin sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz.

Türkiye ile Mali arasındaki vize faaliyetleri ortalama beş gün içerisinde sonuçlanıyor. Marina Vize Başvuru Merkezi ile yapılacak olan tüm başvurular ile ülkeye giriş sayınız, vize tipiniz, işlem süreniz, toplam ücret bilgileri doğrultusunda özel vize alabiliyorsunuz. Türkiye’den yapılacak olan seyahatlerde ortalama beş günün ardından vizenizi alabilirsiniz. Bilgilerinizin doğru ve güncel olması gereken belgeleri talep ettiğimizde elektronik spota yoluyla fotoğraflarını ve postayla fotokopilerini gönderebilirsiniz. Belgeler firmamıza ulaştıktan sonra gerekli olan diğer evraklar da hazırlanacak ve Mali Konsolosluğu’na size vize çıkarılması için başvuruda bulunulacaktır.

Mali Vizesi Nasıl Alınır?

Uluslar arası seyahat kuralları gereği bordo pasaportlu olan bireylerin kendi ülkelerinden diğer ülkelere gitmek istemeleri durumunda, pasaport ve istenen evrakları karşılaması gereklidir. Ancak bu sayede konsolosluklar kişiye ait bilgileri inceleyebilir ve ülkeye kısa süreli seyahati için izin verebilir. Mali vizesi örneği turistik seyahatler için özel olarak verilmiş vizelerden bir tanesine aittir. Konsolosluğa yapılan başvurunun ardından onay çıktığı taktirde, turistik ve ticari olarak değişen Mali vizesi ücreti karşılığında hizmet verilecektir.

 • Mali, Türkiye’den gelecek olan turistler için belirlemiş olduğu vize evraklarının sayısını çok fazla tutmamıştır. Özellikle ticari faaliyetler dışında öğrenci veya turistik amaçlarla alınacak vizeler için kişisel bilgilerin bulunduğu evraklar dışında belge talep edilmiyor. Mali vizesi işlemleri için Türkiye’den Mali’ye gidecek olan yolculardan pasaport, kimlik bilgileri, fotoğraf, başvuru formu ve seyahatle ilgili bilgi talep ediliyor.

 • Pasaportunuzu mutlaka, seyahatiniz sona ermeden son kullanma tarihinin bitmediğine emin olacak şekilde yenilemeniz gereklidir. Biyometrik fotoğraf, pasaport ve diğer evrakların tümü güncel bilgilerinizle oluşturulmuş olmalıdır. Mali’de bulunan firma veya okul tarafından gönderilen davetiyeler güncel ve geçerliliğini sürdürüyor olmalıdır. Mali vizesi başvurusu yaptıktan sonra sadece 5 günün ardından belgeler incelenmiş ve karar çıkmış olacaktır.

Mali Vize Çeşitleri

Mali’ye yapılacak olan yolculuklarda ticari, çalışma amacıyla, evlilik sonrasında birleşme için, turistik seyahat için, eğitim için ülkeye giriş başvurusunda bulunulabilir. Mali’ye vize danışmanlığı veren firmamız da başvurularınız süresince size yardımcı olacak ve işlemleri gerçekleştirecektir.

Mali Turist Vizesi: Mali’ye sadece gezmek ve turist olarak ülke genelinde seyahat etmek için gidecek bireylerin turist vizesini alma ücreti 170 Dolar’dır. Mali genelinde gezmek için belirlenmiş olan ortak vize süresi 1 aydır. Vize tipi turistik olduğu için, bu süre genellikle farklı bir durum olmadığı taktirde artırılmıyor. Vizenin alınması için pasaportunuzu, kimlik fotokopinizi, iki adet biyometrik fotoğrafınızı, uçak ve otel rezervasyonunuzu yaptırmanız gerekiyor. Başvuru formu ile turist olarak, Mali tarafından vizenin verilmesi için yaklaşık olarak 5 iş günü beklenmesi gerekiyor.

Mali Çalışma Vizesi: Mali’ye çalışmak amacıyla gitmek isteyenler için verdiğiniz vize hizmetinde konsolosluğa bu durumu detaylı olarak anlattığınız başvuru formu bulunmalıdır. Eksiksiz ve okunaklı olması gerektiği için, son düzenlemeler firmamız tarafından özel olarak yapılır ve dolum işlemi gerçekleştirilir.

Başvuru formu vize müracaatında bulunacak kişi tarafından imzalandıktan sonra, Mali vize başvuru formu ve diğer evraklar konsolosluğa gönderilecektir. Bunlar arasında seyahatle ilgili uçak rezervasyon bilgileri, Mali’de konaklanacak olan otele dair rezervasyon bilgileri de bulunuyor. Bu sayede ülkeye çalışma amacıyla gitmek 1 giriş sayısı ile mümkün oluyor.

Mali Eğitim Vizesi: Eğitim almak için yapılacak olan Mali yolculuklarında da bordo pasaportlular tarafından vize alınma zorunluluğu bulunuyor. Ülkeye seyahatlerde vizenin alınması için turistik faaliyetlerdeki pasaport, başvuru formu, iki adet biyometrik fotoğrafa ek olarak öğrenci olduğunuza dair belge de olmalıdır.

Mali’ye gidecek olan öğrencilerimizin hangi okulda okuyacaklarını belirlemiş ve o okul tarafından kendilerine davetiye gönderilmiş olması gereklidir. Ancak bu sayede işlemler öğrenci vizesi üzerinden gerçekleştirilebilir ve sadece beş gün içerisinde, ülkede 6 ay kalınacak şekilde vize alınabilir.

Mali Evlilik Vizesi: Evlilik yapan ve Mali vatandaşı olmak, ülkeye seyahat edebilmek isteyen bireyler için özel olarak evlilik vizesi şartları belirlenmiştir. Mali’ye gitmek için pasaport, iki adet fotoğraf, başvuru formu, otel rezervasyonu ve uçak rezervasyonu gibi belgelere ek olarak evlilik cüzdanı da bulunması gerekir. Cüzdanın geçerliliği sadece Türkiye için değil, uluslar arası alanda geçerli olmasını sağlayan etiketinin bulunması şarttır.

Mali Express Vize: Ekspres vize çıkarılması gereken durumlarda yapacağınız başvuruyla birlikte, başvuru formunda belirteceğiniz bu durumun ardından 2 ila 3 günde vize çıkarılabilir. Ekspres olmayan vize işlemlerinde ise bu süreç yaklaşık olarak 5 günde sonlandırılabiliyor. Vize ücretleri acil Mali vizesi için yaptığınız başvurularda ticari ve turistik faaliyetler için farklı değerlerde belirlenmiştir.

Mali Ticari Vize: Mali’de gerçekleştirilecek olan tüm ticari faaliyetlerin özellikle bordo pasaportlu olan bireyler tarafından vize alınarak yapılma zorunluluğu bulunuyor. 2 adet biyometrik fotoğraf, pasaport, başvuru formu, Mali’den alınan ticari davetiye, sicil gazetesi fotokopisi, orijinal faaliyet belgesi, Vergi levhası fotokopisi, çalıştığınız şirketten antetli kağıda yazılan İngilizce veya Fransızca dilekçe hazırlamalısınız. Ayrıca imza sirküleri fotokopisi de bulunması gereken evrakların dışında yer alan rezervasyon işlemleri ve başvuru ise firmamız tarafından yapılacaktır.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Aksaray Mahallesi Teceddüt Sokak

No:19/3 Fatih/İstanbul

Tel:0212 530 04 25

Mobil:0538 954 74 58

E-Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

İlgili Makaleler