Gündem

Atatürk Havalimanı'nda tarihi gün

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması”nda vatandaşlara hitap etmeye başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Peygamber ocağı TSK’nın ülkesine gönülden bağlı her bir subayını, astsubayını, uzman personelini ve erlerini alınlarından öpüyorum. Burası anlamlı bir mekan…15 Temmuz’da, milletimizin istiklalini ve ülkemizin istikbalini korumak için uçakların, tankların, kurşunların karşısına dikilen kahraman milletimizin her bir ferdini selamlıyorum. O gece dünyaya örnek teşkil edecek bir dik duruş sergileyen medyamıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, aydınlarımıza buradan şahsım ve milletim adına özellikle teşekkür ediyorum.

Millet sokakta istiklalini korurken milletin vekilleri de TBMM’de milli iradeye demokrasiye sımsıkı sahip çıkmışlardır.

Önceki darbelerde milli iradeye, Meclis ruhuna saldırı olsa bile Meclis binası fiilen hedef alınmadı. 15 Temmuz’daki darbeye teşebbüs eden caniler bunu bile yaptılar.

Bizler milletçe, vatanımıza, bayrağımıza, ezanımıza, demokrasimize, devletimize sahip çıktıkça, hiçbir gücün eli Allah’ın izniyle oralara ulaşamayacaktır.

“O MÜPTEZELLER TÜRKİYE’Yİ ELE GEÇİREMEYECEKLER”

İnşallah 15 Temmuz’dan sonra hiç kimse milletin iradesine el uzatmayı aklının ucundan bile geçiremeycektir. Hiçbir darbe, hiçbir darbe girişimi yapanların yanına kar kalmadı, Allah’ın izniyle bundan sonra da kalmayacaktır.

Ruhlarını iblise satanlar var. O müptezeller Türkiye’yi ele geçiremeyecekler. O karanlık gecede okunan selalar kalplerimizi nasıl bütünleştirdiyse inşallah bundan soran da aynı kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz.

Darbecilerin başındaki haini gözünü kırpmadan vuran Ömer Halisdemir’i asla unutmayacağız.

Darbecilerle son nefesine kadar çarpışan şehitlerimizi asla unutmayacağız. 15 Temmuz’dan sonra artık hiç kimse milletin iradesine el uzatmayı aklından geçiremeyecektir. Milletimiz yıllarca yeni şehitlerle, yeni gazilerle yüreğini hep canlı tutmuştur. Bundan sonra da öyle olacaktır.

Nasıl ecdadı rahmet ve minnetle yad ediyorsak, sonraki nesiller de 15 Temmuz şehitlerini aynı şekilde anacaktır.

Her anımızda özellikle de 15 Temmuz’da şehitlerimizi, gazilerimizi, meydanları dolduran kahramanlarımızı hep kalbimizde yaşatacağız.

“MİLLETİMİN HER FERDİNE MİNNETTARIZ”

Bakanlığımız tarafından hazırlıkları yürütülen Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı’nın kuruluşu resmen tamamlanmıştır.

15 Temmuz gecesi Türkiye’yi karanlığa gömmek istediler ama başaramadılar. O karanlık geceye teslim olmadıkları için milletimin her ferdine minnettarız. Allah kurdukları tuzakları sahiplerinin başlarına geçirdi.

Siz kurşunların üzerine gittiniz, tankların altına yattınız, yılmadınız. Bu yürektir bunu ancak bu yapan. Bu ülkenin asli sahibi şehitler ve gazilerin başını çektiği kahramanlardır.

Biz imanımıza, tarihimize, kültürümüze ve elbette en önemlisi neslimize sahip çıktıkça, Allah’ın izniyle bu ülkeyi kimse işgal edemez, bu milleti kimse köle yapamaz.

Şehitlerin aziz ruhlarını muazzep etmemek için daha çok çalışacağız, mücadele edeceğiz, kendimizi daha çok muhasebeye ve murakabeye çekeceğiz.

Ey milletim ecdadımızın emnaetine sıkı sıkıya sahip çıkmaya var mısınız?

Özgürlüğü olmayının iradesi de olmaz. Tıpkı bir asır önce olduğu gibi buna niyetlenen hiç eksilmedi. Çanakkale’de Kut’ül Amare’de İstiklal Harbi’nde bu niyetleri toprağa gömdük.

15 Temmuz milletimize esaret boyunduruğu vurma çabalarının farklı bir yöntemiydi.

S-400 MESAJI

S-400’leri aldık, 8 uçak geldi ve diğerleri de geliyor. “Alamazlar, yapamazlar” dediler ne oldu… Şu anda montajlar başladı. Nisan 2020’de tamamı yerlerine yerleştirilmiş olacak. Dik durduk dikleşmedik. Verdiğimiz sözlerin arkasında durduk. Bu bir taarruz sistemi değildir, savunma sistemidir. Bunu Rusya ile birlikte ortak yatırım yapıyoruz. Yapmaya devam edeceğiz.

TÖRENDEN NOTLAR…

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Atatürk Havalimanı’nda Devlet Konukevi Apronu’nda gerçekleştirilen buluşmada, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimiyle mücadele sırasında şehit edilen 251 kişinin isimleri tek tek okundu.

Katılımcılar da her isminin okunmasının ardından “burada” diyerek karşılık verdi. Bu sırada bazı şehit yakınları ve gazilerin göz yaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Daha sonra sahneye davet edilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşları selamlayarak hitabına başladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Kapalı