Atatürkçü olabilmek için önce, önce O'na layık olacaksınız. O'na layık olabilmek için:
. Türk Milliyetçiliği Ülküsünü özümseyeceksiniz.
. Türkçü olacak ve Türkçü olmayı bölücülük değil birleştiricilik olarak kabul edeceksiniz. Bileceksiniz ki, Allah, Rum suresi 30/22 ayetler de
''O'nun varlığının ve kudretinin delillerinden biri de: Gökleri ve yeri yaratması, lisanlarınızın ve renklerinizin farklı olmasıdır. Elbette bunda bilen ve anlayan kimseler için ibretler vardır.” buyuruyor ve Peygamber efendimiz '' Kişi kavmini sevmekle kınanmaz diyorlar.


.Devletçi, olacaksınız, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluş iradesini ve temel ilkelerini benimseyeceksiniz.
.Halkçı
.Demokrat
.Laik
.Cumhuriyetçi
.İnkılapçı
Olacaksınız. Sözde değil, özde olacaksınız, bu kavramları iyi öğrenecek, kavrayacak ve benimseyeceksiniz.
Materyalist muhafazakar olmayacaksınız, yürüdüğünüz yollarda beraber yürütmeyecek, çalışıyorlar yapsınlar, dedirtmeyeceksiniz, demeyeceksiniz.
Allah ile aldatmayacaksınız.


Marksist, Leninist, Maoist, Sosyalist, Komünist, Faşist, Emperyalist olmayacaksınız.
Tehdit unsurunun vekalet savaşçıları terör örgütlerini, fikren, yazı ve yayınları ile destekleyen, sözde gazeteci, yazar, akademisyen, milletvekili sıfatları taşıyan vatan hainleri, millet ve devlet düşmanlarına sözde demokrasi adına sahip çıkmayacaksınız.
Eti Bank, Ray Bank, Denizbank, Şekerbank gibi bankaları yeniden milli bankalar olarak kuracaksınız, milli bankaları asli görevlerine döndürecek, Kamu İktisadi Teşekküllerini yeniden kuracaksınız. Kuracaksınız ki, madenler işlensin, tarım sanayii gelişsin, fabrikalar, tersaneler kurulup gelişsinler, üretim artsın.
Zor değil mi?
Zoru başarmak güzeldir.
Üretmeyen, tasarruf hürriyetinin, idareden, yargıya, sosyal adaletin tam olarak sağlanamadığı bir ülke de kalkınmaktan bahsedemezsiniz.
Birileri Allah ile aldatmayı, birileri de ATATÜRK ile aldatmayı bıraksınlar artık.
Selam ve Dua İle !..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.