Gündem

AŞTİ, Sıhhiye, Kızılay, Maltepe, Beşevler, Bahçelievler, Emek’e gidip gelenler dikkat: EGO duyuru yaptı!

AŞTİ, Sıhhiye, Kızılay, Maltepe, Beşevler, Bahçelievler, Emek’e gidip gelen Ankaralılara ilgilendiriyor. EGO Genel Müdürlüğü yaptığı açıklama ile vatandaşlara duyuruda bulundu. Smz konusu açıklamada, Sıhhiye, Kızılay, Maltepe, Beşevler, Bahçelievler, Emek, AŞTİ istikametine daha kısa sürede ve konforlu bir ulaşım hizmeti sağlanabilmesi amacıyla verilmeye başlayan hizmet açıklandı.

EGO Genel Müdürlüğü Karapürçek Caddesi’nden hareket ederek Talatpaşa Bulvarı istikametine, 308 Karapürçek-Cebeci-Dikimevi hat numaralı araçların hizmet vermeye başladığını duyurdu.

Konu ile ilgili açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Kuruluşumuz EGO Genel Müdürlüğünce, Karapürçek semtine hizmet veren mevcut güzergâhlarımızdaki yolcu yoğunluk oranlarının dengelenmesi, Cebeci semtinden TCDD Başkentray Banliyö trenlerine ve Dikimevi semtinden Ankaray Hafif Raylı Toplu Taşımacılık Sistemimize aktarma yapılarak kent merkezi konumunda bulunan Sıhhiye, Kızılay, Maltepe, Beşevler, Bahçelievler, Emek, AŞTİ istikametine daha kısa sürede ve konforlu bir ulaşım hizmeti sağlanabilmesi amacıyla;

24 Kasım 2022 Perşembe günü itibarıyla; Karapürçek Caddesi’nden hareket ederek Talatpaşa Bulvarı istikametine, 308 Karapürçek-Cebeci-Dikimevi hat numaralı araçlarımızla hizmet verilmeye başlanmıştır (EK: Güzergâh Haritası).


308 hat numaralı güzergâhımızda, ilk etapta sabah-akşam, genel mesai ve ders başlangıç-bitiş saatlerine uygun olacak şekilde saat 06.35-18.15 aralığında 7 adet servisle hizmet verilmektedir.

İlerleyen süreç içerisinde yolcu yoğunluk oranlarındaki artışa bağlı olarak servis sayıları ve hareket saatlerinde düzenleme yapılması ön görülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.