Gündem

Askeriyede koronavirüs alarmı! Çok sayıda askerin testi pozitif çıktı

Koronavirüs askeriyeye de sıçradı. Burdur'da, 58'inci Piyade Alayı'nda 33 askerin koronavirüs testi pozitif çıktı. Testi pozitif çıkan askerler tedavi edilirken, temaslı oldukları 221 askerin de öğrenci yurdunda karantinaya alındığı açıklandı. Burdur Valiliği tarafından konuya ilişkin açıklama yapıldı. 

Koronavirüs salgınıyla mücadele devam ediyor. Burdur’da, 58’inci Piyade Alayı’nda 33 askerin koronavirüs testi pozitif çıktı. Koronavirüse yakalanan askerler hastanede tedavi altına alınırken, temaslı oldukları 221 askerin de öğrenci yurdunda karantinaya alındığı açıklandı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Burdur Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı’nda vatani görevini yapmakta olan askerler arasında Covid-19 vakası tespit edilmesi üzerine, testi pozitif çıkan askerler Burdur Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştır. Yapılan filyasyon çalışmasında pozitif vakalarla temaslı olan askerler Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda izole edilmiş odalara alınmışlardır. Birçoğu asemptomatik olan askerlerimizin tamamının genel sağlık durumu iyidir” denildi.

Öte yandan Gölhisar İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile pozitif vakaya rastlanan Yusufça beldesinde 4 ev karantinaya alındı. Çavdır ilçesinin Kızıllar köyünde de pozitif vakaya rastlanması üzerine giriş ve çıkışlar kapatıldı.

Etiketler

İlgili Makaleler