Magazin

Aşk 101 dizisi için savcılıktan karar!

Dizi ve film platformu olan Netflix'te yayınlanan ilk sezonu beğeni toplayan türk dizisi Aşk 101 için  gençleri eşcinselliğe yönlendirdiği ve genç bireylerin gelişimini olumsuz yönde etkilediği ileri sürülerek savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştu. Aşk 101 dizisi için savcılık kararını verdi. İşte detaylar...

Dizi ve film platformu olan Netflix’te geçtiğimiz haftalarda yayınlanan ilk sezonu beğeni toplayan türk dizisi Aşk 101 dizisini vatandaşlar Cimer’e şikayet etti.

“GENÇ BİREYLERİN GELİŞİMİNİ OLUMSUZ ETKİLİYOR”

‘Aşk 101’ isimli bir dizi yayınlandığını, dizinin gençleri eşcinselliğe yönlendirdiğini ve genç bireylerin gelişimini olumsuz yönde etkilediğini ileri sürdü. Savcılığın Aşk 101 dizisi hakkındaki ihbar sonrası verdiği karar belli oldu.

“EŞCİNSELLİĞE YÖNLENDİRİYOR”

İhbarda Netflix film ve dizi izleme platformunda ‘Aşk 101’ isimli bir dizi yayınlandığını, dizinin gençleri eşcinselliğe yönlendirdiğini ve genç bireylerin gelişimini olumsuz yönde etkilediğini ileri sürdü. Savcılık, söz konusu dizinin kamuya açık bir televizyon programında yayınlanmadığını, dizinin yayınladığı Netflix platformuna üye olunması gerektiği ve üyelik için de ücret talep edildiği belirtildi.

 

İHBAR DEĞERLENDİRİLMEYE ALINMADI

Kişilerin hür iradesiyle para vererek izlediği bir dizi de insanların yine iradesiyle izlememesi gerektiği belirtilip, ihbarı değerlendirmeye almadı. Ve şikayete yönelik soruşturmaya yer olmadığına dair karar verildi.