Manşet

Aşılamada sıra 55 yaş üstüne geldi! Aşı randevusu nasıl alınır?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi twitter hesabı üzerinden yaptığı duyuru ile aşılamada sıranın 55 yaş üstüne geldiğini açıkladı. Peki, aşı randevusu nasıl alınır?

Türkiye’de corona virüsü salgınına karşı aşılama çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca flaş bir açıklamada bulundu. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Koca aşılamada sıranın 55 yaş üzerine geldiğini duyurdu.

Bakan Koca tarafından aşılama için yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanıldı:

Bugün itibariyle aşılama programında yeni bir safhaya geçiyoruz. Aşılamada sıra 55 yaşından büyüklere geldi. Sırası gelen vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. Aşı programımız tedarik koşullarına bağlı olarak kararlılıkla sürecek.

Bugün itibariyle 20 milyondan fazla doz aşı yaptık. Büyüklerimizi ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızı öncelikle korumaya almaya çalıştık. Aşı programımız tüm güçlüklere rağmen kararlılıkla sürecek.

Aşı randevusu nasıl alınır?

e-devlet sistemi giriş bilgileri ile enabız.gov.tr adresinden sisteme giriş yapabilirsiniz. Giriş işleminden sonra “aşı randevusu alma” işlemini işaretleyin. Açılan sayfadan aşı randevusu için başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca ALO 184 üzerinden Sağlık Bakanlığı’nı arayarak da aşı randevusu alabilirsiniz