Genel

Aşı olmayanlar için flaş öneri: Cinayete teşebbüsten yargılansın!

Türkiye’de delta varyantı vakaların artış göstermesi nedeniyle uzmanların aşı çağrıları devam ediyor. Bu nedenle aşı uygulatmayanlara yaptırım uygulanması gündemde. Konu hakkında önerilerini yazan Sabah yazarı Aytuğ, aşı olmayanların cinayete teşebbüsten yargılanması gerektiğini söyledi.

Corona virüsü vakalarına karşı aşılama çalışmaları devam ediyor. Sabah gazetesi yazarı Yüksel Aytuğ aşı uygulatmayanlar için önerilerini paylaştı. Aytuğ açıklamalarında, “Bana kalsa, tıpkı vahşi hayvanlara yapıldığı gibi uzaktan atılan iğnelerle aşılanmalarını sağlardım ya, neyse…” ifadelerini kullandı.

İşte Aytuğ’un açıklamalarından satırbaşları

Ben aşı karşıtlığını ‘açıkça hayatıma kast edilmesi’ olarak yorumluyorum. Bu nedenle biraz sonra yazacaklarıma kimse alınıp, gücenmesin.

Aşı karşıtları, kapalı alanlara sokulmasın, toplu ulaşım kullanamasın. Eğer halkla yüz yüze iletişim kurdukları bir meslekleri varsa, çalışma izinleri, ehliyetleri, ruhsatları iptal edilsin. (Şahsen ben aşı karşıtı bir spor hocasıyla çalışmak istemem ya da çocuğumu aşı karşıtı bir öğretmene teslim edemem)

Aşı karşıtlarının seyahat özgürlükleri de kısıtlansın. Hepsi ‘potansiyel virüs yayıcı’ kabul edilsin.

Aşı karşıtları virüs kaparlarsa, tedavileri bedava değil, ücretli olsun. Bir aşı karşıtının başkalarına virüs bulaştırdığı tespit edilirse ‘Cinayete teşebbüsten’ yargılansın.

Aşı karşıtları özel işaret ya da simgeler (bileklik gibi) taşımak zorunda bırakılsınlar ki, insanların onlardan uzak durması mümkün olabilsin.

Bana kalsa, tıpkı vahşi hayvanlara yapıldığı gibi uzaktan atılan iğnelerle aşılanmalarını sağlardım ya, neyse…