GündemSağlık

Aşı olanlara tablet, tekne turu, bisiklet ve burs verilecek!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrası aşılama çalışmaları hızla sürdürülüyor. Türkiye’de yeni vaka sayısı 20 bine yaklaşınca uzmanlar peş peşe uyarıda bulundu. Aşılamada kırmızı kategoride sayılan Şanlıurfa ise farklı bir aşı kampanyası düzenledi.

ABD'de aşı olan gençlere 100 dolar verilecek - Son dakika dünya haberleri

Güncel verilere göre, aşılamada kırmızı kategoride olan Şanlıurfa’da aşılama oranı yüzde 37.5. Oranı artırmak ve aşıya teşvik edebilmek için yeni bir yöntem denenmesine karar verildi. Konuyla ilgili açıklamayı Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin sosyal medya hesabından yaptı. Erin,

“Aşılama oranımız % 50’nin üzerine çıkana kadar, il merkezi ve ilçelerimizde her hafta perşembe günleri noter huzurunda yapılacak çekilişler ile, 18-25 yaş arası aşı olan gençlerimize 5 bisiklet ve 5 tablet bilgisayar hediye edilecektir.

Ayrıca il merkezimizde yapılacak çekilişle de, üniversitede eğitim gören 2 öğrencimize okul dönemini kapsayacak şekilde aylık 500 TL burs ile her ay 15 gencimize bir günlük turistik Halfeti gezisi ve tekne turu hediye edilecektir.” ifadelerini kullandı.