GündemManşet

Asgari ücretli çalışanlara Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan müjde: Yılbaşında…

Türkiye’de çalışan vatandaşlar maaşlarına gelecek zammı merak ediyor. Bu nedenle binlerce kişi yılbaşında yapılacak zam ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan konu ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TBMM’nin 27. dönem 6. Yasama yılı açılış töreninde yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında, , “Yılbaşında tüm ücretlilerin durumunu tekrar gözden geçireceğiz. Hiçbir vatandaşımızın enflasyonun altında ezilmesine izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Dünyanın ve bölgemizin tarihi günler yaşadığı bir dönemde seçimleri yapacağız. Dünyanın ve bölgemizin büyük değişimler yaşadığı süreçte ülkemizi bunun dışında tutamayız.

Yeni dönem meclisimizin Türkiye’nin hakkı olan yeni anayasayla buluşturarak darbe dönemlerinin son izini de sileceğine inanıyorum.

Ekonomi açıklamaları

Kısa, orta ve uzun vadeli programlarımızı yeni ekonomi modeline göre güncelleyerek tutarlı bir yapı ortaya çıkardık.
Önceleri bizi şiddetle eleştiren çevrelerin bizimle aynı noktaya gelmelerini ibretle takip ediyoruz. Bizim farkımız pozisyonumuzu erken almış olmaktır. Yaşanan sıkıntıları asla görmezden gelmiyoruz.

Asgari ücreti, memur maaşlarını, emekli maaşlarını yılbaşında ciddi oranlarda artırdık. Temmuzdaki ilave düzenlemelerle artışı daha ileriye taşıdık. Yılbaşında tüm ücretlilerin durumunu kayıplarını telafi edecek şekilde tekrar gözden geçireceğiz. Hiçbir vatandaşımızın enflasyonun altında ezilmesine izin vermeyeğiz.