EkonomiGündem

Asgari ücretle ilgili son dakika gelişmesi! 2021 asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari ücretle ilgili son dakika gelişmesi... Asgari ücretli çalışanlar 2021 asgari ücret zammının ne kadar olacağını merakla bekliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, asgari ücret zammı ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Selçuk, 'Bu yıl asgari ücretin tüm tarafların uzlaşısı ile tespit edilmesini diliyorum.' açıklamasında bulundu.

2021 asgari ücret zammının ne kadar olacağını merak eden vatandaşlar gelecek açıklamaya odaklandı. Asgari ücretli çalışanlar ‘ 2021 yılında asgari ücret zammı ne olacak?’ sorusunun cevabını merakla bekliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, asgari ücret zammı ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Selçuk, ‘Bu yıl asgari ücretin tüm tarafların uzlaşısı ile tespit edilmesini diliyorum.’ açıklamasında bulundu.

Komisyon, AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan başkanlığında toplandı. Görüşmelerde, Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bütçesinin yanı sıra Mesleki Yeterlilik Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türkiye İş Kurumu bütçeleri de ele alınacak.

BAKAN SELÇUK’UN AÇIKLAMASI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bakanlığının bütçesine ilişkin sunumuna başladı. Zehra Zümrüt Selçuk, “Bu yıl asgari ücretin tüm tarafların uzlaşısı ile tespit edilmesini diliyorum.” ifadelerini kullandı.

2020 ASGARİ ÜCRET NE KADAR?

Her yıl bir sonraki yılın asgari ücretinin belirlenmesi için yıl sonuna doğarı toplanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, bir sonraki yıl asgari ücrete gelecek zammı belirliyor. Bu yıl 1 Ocak 2020 tarihi itibari ile asgari ücret brüt 2.943, net 2.324 TL olarak belirlenmişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu