Para nakil aracı soygunu- Paraları almak yerine silahı alıp kaçtılar

İstanbul Zeytinburnu'n da çok garip bir soygun girişimi gerçekleşti. Para nakil aracını ellerinde ki bıçak ve sopayla durduran bir garip gaspçı, araçtaki 1 milyon lira parayı almak yerine güvenlik görevlisinin silahını alıp kaçtılar.

ASAYİS 17.11.2018, 14:55 17.11.2018, 16:58
Para nakil aracı soygunu- Paraları almak yerine silahı alıp kaçtılar

İstanbul'da akıl almaz bir soygun yaşandı... Para nakil aracını durduran şaşkın soyguncular, asıl amaçlarını unutup para yerine silahı alıp kaçtılar. 

İstanbul Zeytinburnu ilçesine bağlı Çırpıcı mahallesi, Modabağ sokak üzerinde meydana gelen gasp olayında bir marketin para taşıma aracının önü bıçaklı ve sopalı kişiler tarafından kesildi. Şüpheliler araçta bulunan bir şoför ve bir güvenlik görevlisini zorla araçtan indirdi. Olay sırasında güvenlik görevlisi E.B.T.’yi bacağından bıçaklayan şüpheliler araçta bulunan MP-5 makineli tüfek ile bir adet tabancayı alarak olay yerinden kaçtı. Hırsızlar para nakil aracının 81 marketten topladığı yaklaşık 1 milyon liraya ise dokunmadı.

EVLERİNDE KALEŞNİKOF ÇIKTI

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada para nakil aracından çaldıkları MP-5 otomatik tüfek ve bir tabancanın yanı sıra bir adet kaleşnikof otomatik tüfek, bir tabanca, bir kuru sıkı tabanca ile bir gaz bombası ve silahlara ait toplam 73 mermi ele geçirildi. Gasp Büro Amirliğinde işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edilirken, olayla ilgili soruşturmanın geniş çaplı sürdüğü öğrenildi.

Yorumlar (0)
25°
açık