Milletvekili Öztürk, “Burada tiyatro oynanıyor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik 15 Temmuz gecesi suikast girişiminde bulunan darbecilerin yargılandığı duruşmada yaşanan ‘tişört’ gerginliği sonrası duruşma mahkeme başkanı tarafından öğle arası verildi.Yaşanan tartışmalar...

Milletvekili Öztürk, “Burada tiyatro oynanıyor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik 15 Temmuz gecesi suikast girişiminde bulunan darbecilerin yargılandığı duruşmada yaşanan ‘tişört’ gerginliği sonrası duruşma mahkeme başkanı tarafından öğle arası verildi.

Yaşanan tartışmalar ile ilgili açıklama yapan ve davanın müdahili AK Parti Muğla milletvekili Nihat Öztürk, “Burada bir tiyatro var. Bu hainler millete yaptığı zulmün farkındalar. O geceki tiyatronun devamını az önce burada oynamaya kalktılar. O tişörtle oraya çıkması bile bir defa şehitlerimize çok büyük bir saygısızlık. Ama bundan daha önemli sanıkların ‘Biz saat bir buçukta geldik, biz şehit etmedik’ diye milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyor olmaları, hala tiyatro oynamalarını biz millet adına, gazilerimiz, şehitlerimiz adına kabul etme şansımız yok. Allah’ın izniyle göreceksiniz o hainler hangi tiyatroyu sergilerse sergilesinler hangi oyunu oynarlarsa oynasınlar Türk adaletinden kaçamayacaklar ve yaptıkları zulmün hesabını inşallah bu mahkeme onlara gösterecek. Bugün burada herhalde İnsan Hakları Mahkemesine mi oynuyorlar, nereye oynuyorlar bilmiyorum ama içeride şuan bir tiyatro oynamaya çalışıyorlar. İnşallah Türk adaleti gerekeni yapacak” dedi.
YORUM EKLE