Kına eğlencesinde maganda dehşeti: 10 yaralı

Manisa’nın Soma ilçesinde bir düğün salonunda yaşanan olayda, yaklaşık 25 metreden 3 el ateş edilmesi sonucu kına alanında bulunan yaklaşık 10 kişi isabet eden saçmalarla yaralandı.Edinilen bilgilere göre, olay, geçtiğimiz Cuma günü...

ASAYİS 08.08.2017, 12:52
Kına eğlencesinde maganda dehşeti: 10 yaralı

Manisa’nın Soma ilçesinde bir düğün salonunda yaşanan olayda, yaklaşık 25 metreden 3 el ateş edilmesi sonucu kına alanında bulunan yaklaşık 10 kişi isabet eden saçmalarla yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, olay, geçtiğimiz Cuma günü Soma’ya 3 kilometre uzaklıkta bulunan Darkale Mahallesinde faaliyet gösteren bir kır düğün salonunda gece saat 23.30 sıralarında meydana geldi. Kız çocuklarının 6 aylık kına eğlencesi sırasında hınca hınç dolu olan eğlence alanına av tüfeğiyle ateş edildi. İddiaya göre, yaklaşık 25 metreden tüfekle ateş edilen eğlence alanında bulunan yaklaşık 10 kişinin vücutlarının çeşitli yerlerine saçma isabet etti. Olay yerine gelen jandarma ekipleri yaptığı incelemede yaklaşık 25 metre uzaklıkta üç adet boş kovan buldu.

Eğlence alanında bulunan olayın bir görgü tanığı, "Saat 23.30 gibi pistte kızların babası ve arkadaşları oynuyordu. Misafirler masalarında oturuyordu, bir ses geldi çığlık geldi koşturduk masaya. Ablamın kulağı kanıyor annemin gözü alnında şişmiş anlamadık. Sadece benim akrabalarımdan 7 kişiye isabet etti. Diğer 3 kişi de Balıkesir’den eğlence için gelmişti. İlk başta torpil atıldı sandık, hastanede söylediler bize saçma var diye" ifadelerini kullandı.

Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilirken, jandarma eğlence alanına ateş edenleri araştırıyor.
Yorumlar (0)