Jandarmadan terörü övenlere operasyon

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, terör örgütüne yardım, yataklık ve terör eylemlerine destek sağlayarak sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yaptıkları, terör örgütünü övücü söylemlerde bulundukları ve meydana...

Jandarmadan terörü övenlere operasyon
İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, terör örgütüne yardım, yataklık ve terör eylemlerine destek sağlayarak sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yaptıkları, terör örgütünü övücü söylemlerde bulundukları ve meydana gelen terör olayları sonrasında terör örgütünü destekleyen açıklamalar yaptıkları ileri sürülen 8 şüpheliyi yakaladı.
İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Torbalı ve Menderes Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli olarak Torbalı Ayrancılar bölgesinde operasyon düzenledi. Yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, terör örgütüne yardım, yataklık ve terör eylemlerine destek sağlayarak sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yaptıkları, terör örgütünü övücü söylemlerde bulundukları ve meydana gelen terör olayları sonrasında terör örgütünü destekleyen açıklamalar yaptıkları ortaya çıkan 8 şüpheliyi belirledi. Adli makamlardan alınan arama kararının ardından, İzmir İl Jandarma Komutanlığın ekipleri, Jandarma Komando Timlerinin desteğinde, Jandarma Asayiş Timleriyle eş zamanlı operasyon yaptı. Yapılan operasyon neticesinde; M.T., D.K., D.Y., D.E., F.K., F.Ç., A.Ç. ve N.K. isimli şüpheli yakalandı. Adreslerde yapılan aramalarda terör örgütü propagandasında kullanılan ve simgeleyen çok sayıda bez parçaları, FETÖ/PDY’nin propaganda aracı olarak kullandığı Sızıntı dergisi, sözde Kürdistan yazılı formlar, doküman, 3 adet ruhsatsız av tüfeği, 3 adet kurusıkı tabanca, 6 adet cep telefonu, 4 adet hafıza kartı, 6 adet sim kart, 2 adet laptop ve 1 adet hard disk ele geçirildi. Yakalanan şüphelilerin sorgulama işlemlerinin başladığı, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.
YORUM EKLE