İzmir’de HDP Eş Başkanlarının tutuklanmasını bahane ederek belediye otobüslerini yakan şahıslara operasyon: 9 gözaltı

İzmir’de, Halkların Demokratik Partisinin (HDP) Eş Başkanları ve milletvekillerinin tutuklanmasını bahane ederek belediye otobüslerine ve bir okula Molotoflu ve taşlı saldırı düzenledikleri iddia edilen 9 kişi yapılan operasyonla gözaltına...

ASAYİS 06.11.2016, 08:44
İzmir’de HDP Eş Başkanlarının tutuklanmasını bahane ederek belediye otobüslerini yakan şahıslara operasyon: 9 gözaltı
İzmir’de, Halkların Demokratik Partisinin (HDP) Eş Başkanları ve milletvekillerinin tutuklanmasını bahane ederek belediye otobüslerine ve bir okula Molotoflu ve taşlı saldırı düzenledikleri iddia edilen 9 kişi yapılan operasyonla gözaltına alındı.
Halkların Demokratik Partisinin (HDP) Eş Başkanları ve milletvekillerinin tutuklanmasının ardından İzmir’de Kadriye Mahallesi 702 sokak üzerinde belediye otobüsüne ve Fatih Mehmet Ortaokuluna taşlı ve Molotof saldırıda bulunan şahıslara yönelik İzmir Terörle Mücadele Şubesi ekipleri sabah saatlerinde operasyon düzenledi. PKK/KCK YDGH mensubu oldukları öğrenen 9 şahıs, yapılan operasyonlar neticesinde yakalanarak gözaltına alındı.
Ayrıca, dün gece saatlerinde de bir grup PKK sempatizanı Çamlıkule Mahallesi 254 sokak üzerinde bir belediye otobüsüne daha Molotoflu saldırı düzenlemiş ve olay yerinden kaçmıştı. Belediye otobüsü tamamen küle dönerken, olayın gece geç saatte olması dolayısıyla otobüsün boş olması olası bir facianın önüne geçmişti.
Yorumlar (0)
20°
açık