İstanbul'da Milyonluk uyuşturucu yakalandı ! Üzerinden kilolarca kokain çıktı !

İstanbul polisi eşi görülmemiş bir uyuşturucu yakalama operasyonuna imza attı. Alınan bilgiler ışığında İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Brezilya'dan gelen bir Türk yolcunun üzerinde 5 kilonun üzerinde, değeri 1 milyon TL'yi geçen uyuşturucu buldu. Kokain cinsindeki uyuşturucu bulunduran kişi çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Detaylar haberimizde...

ASAYİS 02.03.2019, 13:08
İstanbul'da Milyonluk uyuşturucu yakalandı ! Üzerinden kilolarca kokain çıktı !

İstanbul polisi eşi görülmemiş bir uyuşturucu vakasıyla karşılaştı. Brezilya'dan gelen Türk vatandaşının üzerinde kilolarca uyuşturucu bulundu. Türk yolcunun üzerinde gerçekleştirdiği aramada bel ve bacaklarında korse şeklindeki bantla sarılmış piyasa değeri toplam 1.5 milyon lira olan 5 kilo 619 gram kokain yakaladı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 21 Şubat tarihinde Brezilya'nın Sao Paulo şehrinden havayolu ile İstanbul'a iniş yapan Almanya'da ikamet eden B.A. adlı gurbetçi yolcunun durumundan şüphelenerek inceleme gerçekleştirdi. Şüpheli yolcuyu arayan ekipler, bel ve bacaklarını korse şeklindeki bantla sardığını anladı. Şüphelinin bel ve bacaklarındaki korseyi keserek içindeki torbaları çıkaran ekipler, piyasa değeri toplam 1.5 milyon lirayı bulan 5 kilo 619 gram kokain maddesi ele geçirdi. Şahıs gözaltına alınarak, emniyete sevkedildi. Emniyetteki ifadesi bittikten sonra 22 Şubat tarihinde adliyeye sevk edilen şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Yorumlar (0)