Gündem

Artvin’de sel felaketi! 4 kişi hayatını kaybetti

Artvin'de dün akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağıştan sonra yaşanan sel felaketi nedeniyle 4 kişi hayatını kaybetti. Ayrıca yamaçtan kopan kaya ve toprak kütleleri Artvin-Erzurum kara yolunu kapattı. Ekipler, güvenlik önlemleri kapsamında bölgeye araç girişine izin vermiyor. 

Son dakika haberleri… Artvin Valisi Yılmaz Doruk, acı haberi duyurdu. Doruk yaptığı açıklamada, dün akşam Yusufeli ilçesinde meydana gelen sel felaketinde 4 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan yamaçtan kopan kaya ve toprak kütleleri Artvin-Erzurum kara yolunu kapattı. Heyelanın ardından ekipler, güvenlik önlemleri kapsamında bölgeye araç girişine izin vermiyor.

Artvin Yusufeli’nde dün akşam saatlerinden itibaren başlayan şiddetli yağışın etkisini artırması üzerine Yusufeli Barajı şantiyesinin bulunduğu alanda heyelan meydana geldi.

ARTVİN-ERZURUM KARA YOLUNU KAPATTI

Yamaçtan kopan kaya ve toprak kütleleri Artvin-Erzurum kara yolunu kapattı.

Yağmur sularının yol açtığı taşkınlar baraj şantiyesine zarar verirken, kara yolundaki 2 tünelin giriş ve çıkışları toprak ve kaya parçalarıyla kapandı.

BÖLGEDE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Heyelanın ardından bölgeye sevk edilen jandarma ekipleri güvenlik önlemi alarak, bölgeye araç girişine izin vermiyor.

Karayolları, DSİ, İl Özel İdaresi, AFAD ile baraj inşaatı yüklenici firmasına ait ekipler, iş makineleriyle yolun açılması için çalışma başlattı.

ARTVİN VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, sel felaketinde bir kişinin hayatını kaybettiğini üç kişinin de kaybolduğunu bildirdi. Son dakika haberine göre, kayıp 3 kişinin de cansız bedenine ulaşıldı.

İlgili tüm kurumlara ait ekiplerin bölgeye gönderildiğini ifade eden Doruk, ekiplerin ulaşıma kapanan Artvin-Erzurum kara yolunu ulaşıma açmak için seferber olduğunu ve çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

Etiketler

İlgili Makaleler