Gündem

Artık e-Devlet’ten yapılacak: 11 haneli TC kimlik numaranızla giriş yapın!

Yüzlerce kişiyi ilgilendiren karar açıklandı. e-Devlet kapısında yeni hizmet devreye sokuldu. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından askerliğe yönelik işlemlerin e-Devlet üzerinden yapılabileceği bildirildi. Buna göre, e-Devlet’te ‘Askerliğim’ bütünleşik hizmeti devreye girdi.

Askerlikle ilgili işlemler e-Devlet üzerinden yapılacak. e-Devlet’te yeni hizmet başlatıldı. Milli Savunma Bakanlığı, askerlikle ilgili iş ve işlemlerin dijital ortamda tek nokta üzerinden yapılabilmesine imkan sağlayan ‘Askerliğim’ bütünleşik hizmetinin, e-Devlet’ten hizmete sunulduğunu duyurdu.

E-DEVLET’TEN YAPILACAK

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Askerliğim’ bütünleşik hizmeti e-Devlet portalı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden hizmete sunulmuştur. Vatandaşlarımız e-Devlet portalında ‘Askerliğim’ sekmesine giriş yaptığında, ilgili bölüme otomatik olarak yönlendirilecektir. Bu kapsamda, askerlik çağı, yoklama, celp ve sevk, muvazzaflık ve yedeklik dönemlerini içeren tüm işlemlere kolaylıkla erişebilecektir. Söz konusu hizmet ile askerlik çağına gelmiş gençlerimizden terhis olmuş vatandaşlarımıza kadar tüm süreci kapsayan askerlikle ilgili iş ve işlemler dijital ortamda tek nokta üzerinden yapılabilecektir” denildi.