Gündem

Artık e-Devlet üzerinden yapılacak: Duyuru yapıldı!

e-Devlet kapısında yeni bir hizmet devreye girdi. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Twitter hesabından yaptığı duyuruda e-Devlet’e eklenen yeni hizmeti duyurdu. Bu kapsamda, dernek üyeliği başvurusu bundan sonra e-Devlet üzerinden yapılacak.

e-Devlet’te yeni hizmet başladı. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Twitter hesabından yaptığı duyuruda “Artık daha kolay” diyerek açıkladı. Bundan böyle sistem üzerinden derneklere üyelik başvurusu yapılabilecek.

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün Twitter sayfasından yapılan açıklamada, “Derneklere üye olmak artık daha kolay! e-devlet üzerinden “Dernek Üyelik Başvurusu” hizmeti kullanıma açılmıştır. ” denildi.

AÇIKLAMADA ŞU İFADELER KULLANILDI;

Sivil toplum yüksek katılımla yükselir. Yükselen Sivil toplum ise güçlü Türkiye demektir. İşte bu nedenle dernek üyeliğini dijital ortama taşıyarak kolaylaştırdık. Artık e devlet üzerinden herhangi bir derneğe üye olup olmadığınızı sorgulayabilir. Dernek üyeliği başvurunuzu yapabilir veya üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz.

E-Devlet üzerinden dernek üyelik başvuru süreci ise şu şekilde:

-e-Devlet üzerinden dernek üyelik başvurusu alanına giriş yapın.

-Üye olmak istediğiniz derneğe ait bilgi ve belgeleri sisteme girin.

-Dernek üyelik başvuru formunuz e-imza veya mobil imzalı olarak DERBİS üzerinden ilgili derneğe iletilecektir.

-İlgili dernek başvurunuzu yine DERBİS üzerinden kabul veya reddedecektir.

-Başvuru durumunuzu e-devlet dernek üyelik başvurusu alanında yer alan başvuru listesi bölümünden görüntüleyebilirsiniz.