Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Aralık ayında emekli promosyonları güncellendi! Emekliler Pazartesi günü kuyruk oluşturacak: Maaşı olan emekliye 7.500 TL veriliyor

Özel bankalar arasındaki emekliye promosyonu konusundaki yarış aralık ayında da sürerken bankalar da promosyon tutarlarını güncellemeye başladılar. Yapı Kredi Bankası tarafından da promosyon tutarı güncellendi. Bu noktada yeni promosyon için 31 Aralık’a kadar başvuru yapılması gerektiği de paylaşıldı.

Bankalar arasındaki emekli promosyonu konusunda rekabet devam ederken Yapı Kredi promosyon rakamını güncelledi ve yeni tarihi de duyurdu. Yapı Kredi emeklilere 7.500 TL’ye kadar promosyon verileceğini belirtti.

NE KADAR ÖDENECEK?

1 Kasım 2022 – 31 Aralık 2022 tarihleri arasında SGK emekli aylığı üç yıl boyunca Yapı Kredi’den alma taahhüdü veren müşterilerimiz 7.500 TL’ye varan nakit emekli maaşı banka promosyonu fırsatından yararlanabileceği belirtilen Banka duyurusunda promosyon Taahhütnamesi’nin imzalanması sonrasında ek bir koşul olmadan; bir aylık net gelir 3.499 TL’ye kadarsa 4.200 TL; 3.500 TL-7.499 TL arasındaysa 4.900 TL; 7.500 TL- 9.999 TL arasındaysa 6.300 TL; 10.000 TL’nin üzerindeyse 7.000 TL nakit promosyon ödeneceği bildirildi.

YAPILAN DUYURU

Yapı Kredi tarafından yapılan duyuruda ise şöyle denildi:

Ek Ödül Taahhütnamesi’nin imzalanması sonrasındaki 60 gün içerisinde iki yeni fatura ödeme talimatı verilmesi durumunda maaş baremi bağımsız 200 TL ek nakit ödül ödenir.

1 Kasım 2022 – 31 Aralık 2022 tarihleri arasında ilk kez kredi kartı alan veya promosyon başvuru tarihinden önceki 3 ay içerisinde mevcut kart/kartları ile hiç harcama yapmamış olan müşteriler; kampanya başlangıç tarihinden 31.01.2023’ye kadar yapacakları toplam 500 TL harcama sonrasında ek 300 TL nakit promosyon almaya hak kazanacaklardır. Ödeme kişilerin emekli maaş hesaplarına ve hala ek ödül taahhütnamesinin iptal edilmemesi durumunda ilk maaş ödemesini aldığı ayı takip eden ayın ilk haftası yapılacaktır.

Kampanyanın başlangıç tarihi itibarıyla Ek Ödül Taahhütnamesi imzalayan müşterilerimiz, ilk maaş ödemesini aldığı ayı takip eden ayın ilk günü başlayacak ve üç ay devam edecek şekilde 0 faizle 2.000 TL’ye kadar esnek hesap limitinden faydalanabileceklerdir.

Kampanyadan faydalanılabilmesi için nakit promosyon ödemesi alınan ayın son gününe kadar esnek hesap sahibi olunması gerekmektedir.

Kredi kartı kampanyasından 20 Ocak 2022 – 30 Kasım 2022 arasında ek ödül taahhüdü veren ve ödülden faydalanan müşteriler, taahhütlerini iptal edip tekrar taahhüt vermeleri durumunda kampanyadan faydalanamazlar.

Kampanyadan 1 Aralık 2022 tarihi itibariyle Yapı Kredi Bankası’ndan promosyon taahhüdü bulunan ve bir diğer SGK emekli aylığı getiren müşteriler yararlanamazlar.

7.500 TL’ye varan promosyon kampanyası kapsamında promosyon/ek nakit ödül başvurusu işlemleri Yapı Kredi Mobil, Yapı Kredi Bireysel Internet Şubesi, Müşteri İletişim Merkezi ve şubelerimiz aracılığı ile yapılabilir.

Fatura ve kredi kartı kampanyasından hak edilen ödüller, müşterinin emekli maaş hesabına yatırılacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK) birden fazla gelir/aylık ödemesi alınıyor olması durumunda ödenecek promosyon/ek nakit ödül tutarı, koşulların sağlandığı tarih itibarıyla, Banka aracılığı ile yatan en son gelir/aylık tutarının toplamı dikkate alınarak hesaplanır ve tek bir promosyon/ek nakit ödül ödemesi yapılır.

3 YILLIK PEŞİN ÖDENİR

Nakit promosyon ödemesi üç yıl için peşin olarak yapılır ve üç yıllık taahhüt süresinin başlangıcı olarak promosyonun hesaba yatırıldığı tarih esas alınır.

Nakit promosyon/ek nakit ödül ödemesi yapıldıktan sonra üç yıllık taahhüt süresi içerisinde gelir/aylığın artması halinde ilave promosyon/ek nakit ödül verilmez.

Nakit promosyonun/ek nakit ödülün ödendiği tarihten itibaren üç yıl içerisinde; herhangi bir sebeple gelir/aylığın farklı kuruma emekli maaşı taşıması ya da SGK tarafından gelir/aylık ödemesinin kesilmesi durumunda Bankanın yazılı bildirim yapmasına gerek kalmaksızın ödenen toplam promosyon/ek nakit ödül tutarı şartın bozulduğu tarih esas alınmak suretiyle taahhüdün kalan süresi dikkate alınarak kıstelyevm esasa göre geri alınır.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. kampanyayı dilediği zaman durdurma ve/veya kampanya koşullarını değiştirme yetkisine sahiptir.

Maaş taşıma ve promosyon başvurunuz esnasında size referans olan bir tanıdığınız varsa Referans verilen emeklinin maaşının Yapı Kredi Bankası’na taşınması ve promosyon ödemesinin gerçekleşmesinin ardından referans veren Yapı Kredi Bankası müşterisinin kampanya ödüllendirmesi yapılır.

Referans veren müşterinin kampanya ödüllendirmesi, Yapı Kredi Bankası’ndaki TL Vadesiz mevduat hesabına yapılır. Referans verilen emeklinin promosyon ödemesinin gerçekleşmesinin ardından 60 gün içerisinde uygun hesabı bulunmayan referans veren müşteri için kampanya kapsamında ödüllendirme yapılmaz.

180 GÜN İÇİNDE TAŞIMIZ OLMASI LAZIM

Kampanyaya katılım sağlayan emeklilerin 180 gün içerisinde maaşını Yapı Kredi Bankası’na taşımış ve promosyon almış olması gerekmektedir. Emekli maaşının 180 gün içerisinde Yapı Kredi Bankası’na taşınmaması ve emeklinin promosyon almaması durumunda kampanyadan yararlanılamaz.

Referans kampanyasına katılmış olan emekli müşterilerin promosyon taahhüdünü yenilemeleri veya iptal etmeleri durumunda, referans kampanyasına katılımları iptal olmaktadır. Emekli müşterilerin referans kampanyasına tekrar katılım sağlamak istemeleri halinde, öncelikli olarak kampanya şartlarını o gün itibarıyla sağlamaları gerekmektedir. Kampanya katılım şartlarını sağlayan emekli müşteriler için emekli maaşı promosyon taahhüdü başvurusu yapılırken, yeni bir referans kodu girilerek referans kampanyasına tekrar dahil olmaları gerekmektedir.