Genel

Aracının arka camına çıplak kadın fotoğrafı yapıştırdı!

Bursa'da aracının arka camına çıplak kadın fotoğrafı yapıştırıp, sileceğine de iç çamaşırı asmıştı. Bu görüntü başka bir araçtaki kişi tarafından video çekilince sosyal medyaya yayıldı. Bunun üzerine ekipler harekete geçti.

Bursa’da aracının arka camına çıplak kadın fotoğrafı yapıştırıp, sileceğine de iç çamaşırı asmıştı. Bu görüntü başka bir araçtaki kişi tarafından video çekilince sosyal medyaya yayılıp, binlerce kişiye ulaştı. Bunun üzerine harekete geçen ekipler sürücüyü gözaltına aldı.

“MACERA OLSUN DİYE YAPTIM”

Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri plakasından tespit ettikleri araç sürücünün Gürsu’da oturduğunu belirleyerek evine gidip gözaltına aldı. Emniyete götürülen sürücü R.M.O. ifadesinde pişman olduğunu belirterek, “Bursa’da bir reklamcıdan göğüs kısmı açık olan diğer tarafları kapalı olan bir kadın afişi aldım. Bu afişi aracımın arka kısmına yapıştırdım. Aracımın sileceklerine de sütyen taktım. Sütyen ile kadının göğüs kısımlarını kapattım. Aracımla yaklaşık 30 dakika silecekleri açıp, kapatarak Otosansit’ten Kestel Kavşağı’na kadar gezdim. Tekrar Otosansit’e gittim. Burada afişi söktüm ve çöpe attım. Ben bunu macera olsun diye yaptım. Bu görüntüleri çekip, paylaşmadım. Kimin çektiğini bilmiyorum, pişmanım” dediği öğrenildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

R.M.O.’ya 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 26/3 maddesinde yer alan ‘araçların dışında bulundurulması zorunlu işaretlerden başka, araçlara izin alınmaksızın reklam, yazı, işaret, resim, şekil, sembol, ilan, flama, bayrak ve benzerlerini takmak, yazmak, sesli ve ışıklı donanımları bulundurmak’ suçundan 132 lira para cezası kesildi. R.M.O. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.