Gündem

Araç sahiplerine müjde! Motorin ve benzinde indirim!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan son dakika bilgisine göre motorin ve benzin fiyatlarında gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere indirim yapıldı. Peki motorin ve benzinin litre fiyatı ne kadar oldu? İşte detaylar...

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) bildirdi. Alınan son dakika bilgilerine göre gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorin ve benzin fiyatlarına indirim gelecek.

İZMİR’DE KAÇ LİRA OLACAK?
Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, Ankara’da ortalama 5,48 liradan satılan motorinin litre fiyatı ise 5,28 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 5,38 liradan 5,18 liraya, İzmir’de 5,50 liradan 5,30 liraya inecek.

Buna göre Ankara’da ortalama 5,44 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 5,28 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul’da 5,35 liradan 5,19 liraya, İzmir’de 5,45 liradan 5,29 liraya inecek.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI
Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.