Ekonomi

Araç sahiplerine kötü haber! Benzine zam geldi

Araç sahiplerine kötü haber geldi. EPGİS tarafından alınan bilgiye göre, benzine zam yapıldı. Söz konusu zam bu gece yarısından itibaren geçerli olacak. Peki, İzmir'de benzin fiyatları ne kadar oldu?

Son dakika haberleri… Araç sahiplerine kötü haber geldi. EPGİS tarafından alınan bilgiye göre, benzinin litresine 12 kuruş zam geldi. Söz konusu zam bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

EPGİS, Twitter hesabından konuya ilişkin açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada, 25 Haziran tarihinde benzine 12 kuruş zam yapıldığını duyurduç

İZMİR’DE BENZİN FİYATLARI

Zammın ardından İstanbul’da 6,33 liraya satılan benzinin litresi 6,45 liraya yükselecek. Benzinin litresi Ankara’da 6,41 liradan 6,53 liraya, İzmir’de 6,43 liradan 6,55 liraya çıkacak.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler