Ekonomi

Araç sahiplerine kötü haber! Benzin ve motorine zam geldi

Son dakika haberi! Araç sahiplerine kötü haber geldi. EPGİS, Twitter hesabından akaryakıt fiyatlarına zam yapıldığını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, benzin ve motorine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere zam yapılacak. Peki, İzmir'de benzin fiyatları ne kadar olacak?

Son dakika haberi! Araç sahiplerine kötü haber geldi. EPGİS, Twitter hesabından akaryakıt fiyatlarına zam yapıldığını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, yarından itibaren geçerli olmak üzere benzinde 24, motorinde 23 KRŞ/LT fiyat artışı gerçekleşti.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan açıklamada, “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 23/06/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 24, Motorinde 23 KRŞ/LT pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” ifadelerine yer verildi.

İZMİR’DE BENZİN FİYATI

Benzinin litresi İstanbul’da 6,15 liradan 6,39 liraya, İzmir’de 6,21 liradan 6,45 liraya yükselecek.

Öte yandan Ankara’da ortalama 5,71 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,94 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 5,66 liradan 5,89 liraya, İzmir’de 5,74 liradan 5,97 liraya yükselecek.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler