Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Araç sahiplerine ikinci müjde verildi! Benzin motorin ve LPG’ye indirim yapıldı: Yeni yıla kadar geçerli olacak

Shell tarafından yeni bir kampanya başlatıldı. 31 Aralık’a kadar devam eden kampanya kapsamında katılanlara 60 TL puan verileceği bildirildi ve bir sonraki yakıt alımında bu puanlar kullanılacak ve toplam tutar üzerinden 60 TL indirim yaptırılacak.

AKARYAKIT VE OTOGAZA İNDİRİM

Shell tarafından bu kampanya hakkına yapılan duyuruda “16 Kasım – 31 Aralık 2022 tarihleri arasında, kampanyaya katılan Axess üyesi SHELL istasyonlarından farklı günlerde ve tek seferde yapacağınız 250 TL ve üzeri 4. akaryakıt veya otogaz harcamanıza, Juzdan’dan kampanyaya katılarak 60 TL chip-para, SMS ile kampanyaya katılarak 50 TL chip-para kazanma fırsatı” ifadelerine yer verildi.

KAMPANYANIN AYRINTILARI

Konu ile ilgili olarak Shell’in kurumsal internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Kampanyada kazanılan chip para 8 Ocak 2023’ e kadar kampanyaya katılan SHELL istasyonlarından yapılacak akaryakıt veya otogaz alımında geçerli olacaktır. Kampanyaya Juzdan’dan katılmak ve faydalanmaya başlamak için ilk harcamadan önce asıl kart sahibinin “Hemen Katıl” butonuna tıklaması veya kampanyaya SMS üzerinden katılmak ve faydalanmaya başlamak için ilk harcamadan önce asıl kart sahipleri ve tüzel müşterilerin Akbank’ta kayıtlı cep telefonundan “SHELL” yazıp 4566’ya SMS göndermesi gereklidir. Tüzel müşteriler kampanyaya sadece SMS ile katılabilir ve en fazla 50 TL chip-para kazanabilirler.

Kampanya katılımı, Juzdan’dan yapılan katılımlarda profil alanındaki “Katıldığınız Kampanyalar” bölümünde yer almasından sonra, SMS ile yapılan katılımlarda ise belirtilen kısa mesajın Akbank sistemine ulaşmasından ve Akbank tarafından “kayıt oldunuz” bilgisinin verilmesinden sonra sağlanır. Hak edilen chip-para hediyesi, kampanya koşulları gerçekleştirildikten sonra karta anında yüklenecektir. 8 Ocak 2023 tarihine kadar kullanılmayan chip-paralar sonrasında sadece akaryakıt sektöründeki Axess üye işyerlerinde akaryakıt ve otogaz alımlarında kullanılabilir. Aynı gün içerisinde yapılan 250 TL ve üzeri ilk harcama kampanyaya dahildir.

KİMLER FAYDALANABİLİR ?

Kampanya kapsamında işlemlerin Axess üye işyeri SHELL istasyonlarındaki Akbank Axess POS terminalinden yapılması gerekmektedir. Kampanyadan Axess, Axess Business, Free, Wings, Wings Business,Akbank kart, Akbank kart Business, Axess KOBİ asıl ve bu kartlara bağlı ek kart sahipleri faydalanabilecektir. Bank’O Card Axess kartları kampanyaya dahil değildir. Shell mobil uygulaması üzerinden yapılan işlemler kampanyaya dahil değildir. Tüzel müşteriler Juzdan uygulamasını kullanamadıkları için kampanyaya 4566’ya SMS göndererek katılabilir ve en fazla 50 TL chip-para kazanabilirler.

SMS İLE EN FAZLA 50 TL KAZANILIR

Tüzel müşterilerin tüm ticari kredi kartlarıyla kampanyaya dahil olabilmeleri için firma yetkilisinin banka sistemine kayıtlı cep telefonundan SMS ile kayıt olunması gerekmektedir. Şahıs şirketi sahipleri; bireysel ve ticari kartlarıyla Juzdan üzerinden kampanyaya katılabileceklerdir. Kampanya müşteri bazındadır. Bir müşteri asıl ve ek kartları ile yapacağı harcamalardan kampanyaya Juzdan ile kayıt olması halinde bir defa ve en fazla 60 TL, SMS ile kayıt olması halinde ise en fazla 50 TL chip-para kazanabilecektir. Chip-para kullanılarak yapılan akaryakıt/otogaz alımları kampanya kapsamında değildir.

İŞLEM İPTAL EDİLMEMELİ

İptal edilen işlemlerde chip-para kazanımları da iptal edilecektir. Chip-para’nın kullanılmış olması halinde ekstreye ilgili tutar kadar borç yansıtılacaktır. Kazanılan chip-paralar, mil puana dönüşmeyecektir. Katılım için gönderilen SMS’ler; tüm operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden ücretlendirilir. Juzdan veya SMS ile kayıt olmayan kart sahiplerinin harcamaları kampanya kapsamında değerlendirilmeyecektir. Akbank T.A.Ş. ve SHELL&TURCAS PETROL A.Ş. kampanyayı durdurma ve kampanya şartlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kampanyaya katılan Axess üyesi SHELL istasyonlarının listesine axess.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.