EkonomiManşet

Araç sahipleri için indirim müjdesi verildi: İşte Ankara İzmir, İstanbul’da fiyatlar!

Türkiye’deki milyonlarca araç sahibini ilgilendiren açıklama Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) geldi. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, akaryakıt fiyatlarında 17-20 kuruş indirim olacağını bildirdi. İşte Ankara İzmir, İstanbul’da akaryakıt tavan fiyatları…

EPDK akaryakıt şirketleri için tavan fiyat uygulamasını devreye sokuyor. Uygulama ile beraber şirketler belirlenen fiyatlardan daha yüksek bir satışa kesinlikle satış yapamayacak. EPDK tarafından belirlenen tavan fiyatlar 2 ay boyunca geçerli olacak. Konu hakkında açıklamalarda bulunan EPDK Başkanı Yılmaz, “Bugün Kurulumuz olağanüstü toplanarak hem tüketicilerimizi hem de sektörümüzün sürdürülebilir ve rekabetçi yapısını korumak için tavan fiyat uygulaması kararı aldı. Kararımızın ardından tavan fiyattan daha aşağı rakamlarda akaryakıt satışı, daha fazla fiyat rekabeti bekliyoruz. Fiyatlarda 17 ila 20 kuruşluk indirimler olacak. Ancak kimse tavan fiyattan bir kuruş pahalı satamayacak” ifadelerini kullandı. Söz konusu indirimin bu geceden itibaren başlatılacağı öğrenildi.

Ankara İzmir ve İstanbul için tavan fiyatlar ne kadar?

Ankara İzmir ve İstanbul için tavan fiyatlar ortaya çıktı. Ankara’da benzin litresi 7,13 TL, İstanbul’da (Anadolu) benzin litre fiyatı 7,08 TL, İstanbul’da (Avrupa) benzin litre fiyatı 7,07 TL, İzmir’de benzinin litre fiyatı 7,16 TL’ olarak belirlendi. Ankara’da motorin litre fiyatı 6,49 TL, İstanbul’da (Anadolu) motorin litre fiyatı 7,08 TL, İstanbul’da (Avrupa) motorin litre fiyatı 6,43 TL, İzmir’de motorin litre fiyatı 6,52 TL olarak öğrenildi.