Ekonomi

Araç Sahipleri Dikkat! Bu Kez Kallavi İndirim Yapılacak: İşte İzmir, Ankara, İstanbul Akaryakıt Fiyatları

Brent petrol fiyatlarında yaşanan düşüş nedeniyle akaryakıt fiyatlarında büyük indirim beklentisi oluştu. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinde 2,41 TL benzinde ise 1,51 TL indirim olması bekleniyor. Ancak indirim daha da yüksek olabilir.

Brent petrol fiyatının 94 doların altına düşmesi sonrası akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisi oluştu. Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzin ve motorinde indirim gelecek.

2,41 TL İndirim

Motorinde uluslararası satışlar ve Brent petrolde yaşanan düşüşle birlikte bu gece motorinde 2,41 TL benzinde ise 1,51 TL indirim bekleniyor.

Akşam saatlerinde indirimin daha da yüksek olabileceği söyleniyor.

Brent Petrolde Son Durum

Küresel Piyasalar enflasyonla mücadele ederken merkez bankalarının hamleleri Emtia piyasalarında etkili oluyor. Irak’ta çıkan kargaşanın sona ermesi ve ABD, AB merkez bankalarının faiz artırma ihtimallerinin bulunması Petrol fiyatlarında hızlı düşüşe neden olmuştu. Uluslararası piyasalarda petrolde dün yaşanan yüzde 3’lük düşüşün ardından bugün bir miktar toparlanma işaretleri görülüyor. Petrol dün en düşük 91,83 dolara gerilerken bugün yüzde 1,5 oranında primle 93,59 Dolar seviyelerinde işlem görüyor.

İllerdeki Güncel Akaryakıt Fiyatları

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre;

İzmir

Motorin litresi 27.98 liradan satılıyor.

Benzinin litresi 20.26 liradan satılıyor.

İstanbul

Motorin litresi 26.90 liradan satılıyor.

Benzinin litresi 20.13 liradan satılıyor.

Ankara

Motorin litresi 27.95 liradan satılıyor.

Benzinin litresi 20.28 liradan satılıyor.

Fiyatlar iller, ilçeler ve bayiler arasında farklılık gösteriyor.